Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně navštívilo více jak 50 tisíc návštěvníků

Letošní již 63. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně se konal minulý týden od 4.–7. 10. 2022 v prostorách Brněnského výstaviště. Největší středoevropský veletrh průmyslových technologií přivedl na jedno místo 1 256 vystavujících firem a 52 000 návštěvníků.

czechinvest msv 2022

„Česká národní expozice byla úzce spjata s aktuálním předsednictvím České republiky v Evropské Unii. Každý den probíhaly desítky schůzek a seminářů a mezi vystavovateli byly i malé a střední podniky a startupy. Celkem tak na expozici proběhlo po celou dobu konání akce stovky konzultací. Je vidět, že firmy chtějí růst, hledají různé možnosti a příležitosti ke kooperaci a promptně reagují na aktuálně se měnící trhy,“ shrnuje veletrh Petr Očko, náměstek ministra průmyslu a obchodu a současný generální ředitel agentury CzechInvest.

Témata i ukázky vystavujících byly zejména z oblasti digitalizace, výrobních technologií a obráběcích a tvářecích strojů. V Pavilonu P byla umístěna i Česká národní expozice, která sdružovala relevantní české státní instituce, jako je Ministerstvo průmyslu a obchodu, CzechInvest, Úřad průmyslového vlastnictví, Ministerstvo zahraničních věcí ČR, CzechTrade a další. Ve srovnání s loňským ročníkem se počet účastníků zvýšil o 20 % a rozsah o tři výstavní haly. Stánky 1 256 vystavujících firem ze 41 zemí zaplnily celkem osm pavilonů. Za čtyři dny si nabídku Mezinárodního strojírenského veletrhu prohlédlo přes 52 000 návštěvníků, což je oproti loňskému roku nárůst o 50 %.

Fotogalerie České národní expozice na MSV 2022

Zdroj zprávy: CzechInvest

czechinvest