Mezinárodní výstava vynálezů Invent Arena 2018

Třinec

Dnes začíná Mezinárodní výstava vynálezů Invent Arena 2018, která se koná v třinecké Werk Aréně, a to od středy 20. do pátku 22. června.

Mezinárodní výstava technických inovací a novinek není určena jen odborníkům. Poutavý program v Třinci nabídne i pro širokou veřejnost, a to v doprovodném programu, který děti i dospělé zabaví od středy 20. do čtvrtku 21. června na ochozech WERK ARENY.

„Provedeme návštěvníky trasou od inovativního vzdělávání na ochozech až k inovativnímu zaměstnavateli na výstavní plochu. Chceme ukázat, že na mnohých základních, středních i vysokých školách dnes učí děti hrou a nebojí se ani těch nejmodernějších technologií,“ říká Ivo Žižka, ředitel pro personalistiku a vnější vztahy Třineckých železáren, které se na pořádání výstavy podílí.

Ukázky tvorby virtuální reality ve výuce, sestavení auta na vodíkový pohon nebo model kotle, který na bázi fluidního spalování vyrábí pražený popkorn. I tak se dá učit na základních, středních či vysokých školách. Přesvědčí o tom doprovodný program mezinárodní výstavy vynálezů Invent Arena 2018.

Werk Arena

Žáci základních i středních škol se třeba i s rodiči mohou přijít podívat na ukázky programování z herní programovací platformy Unity, skutečné a živé ukázky tvorby v Cinema 4D a Trimble SketchUp či si vyzkoušet virtuální realitu prostřednictvím 3D brýlí Oculus.

Uvidí i závod aut na vodíkový pohon nebo motokáry na elektrický pohon. Vysoká škola Báňská – Technická univerzita si pro širokou veřejnost připravila rotopedy, na nichž návštěvníci přemění vlastní pohyb v energii, simulátor studentské formule a její ukázku. Nebude chybět ani virtuální létání a virtuální realita pro počítačové simulace.

Pro technicky zdatné a zručné bude připravena možnost vyzkoušet si novinky ve stavebnici Merkur a ti odvážní pak určitě otestují gyroskop pro kosmonauty či přistání s Boeingem na letišti v Praze.

Časový harmonogram
Středa 20 / 6 / 2018
10:00 – Otevření výstavy pro veřejnost
11:00 – Slavnostní zahájení výstavy
17:00 – Konec prvního dne

Čtvrtek 21 / 6 / 2018
10:00 – Otevření výstavy pro veřejnost
10:00 – Odborný seminář Úřadu průmyslového vlastnictví (program semináře)
17:00 – Konec druhého dne

Pátek 22 / 6 / 2018
10:00 – Otevření výstavy pro veřejnost
11:00 – Medailový ceremoniál
14:00 – Zakončení výstavy pro veřejnost
14:00 – Slavnostní ceremoniál s předáváním hlavních ocenění
15:30 – Konec třetího dne

Zdroj zprávy zde.