SCHUNK: Miniaturní spojka pro manipulaci s paletami malými roboty

schunk

Štíhlé spojky robotů s optimalizovanými interferenčními obrysy řady SCHUNK VERO-S NSR nastavují měřítka ve vysoce efektivní, robotem podporované výměně palet na obráběcích strojích ve váhové třídě od 1 kg do 1 000 kg po mnoho let. Díky kompaktní miniaturní spojce VERO-S NSR mikro 60 nyní SCHUNK přenáší princip rychlé výměny palet do rostoucího světa malých robotů.

schunk

Lehká, ale kompaktní miniaturní spojka VERO-S NSR mikro 60 je speciálně navržena pro malé roboty. Umožňuje nízké nastavení upínací stanice a palety a ponechává také dostatek prostoru pro komponenty a pohyb osy.

Díky patentovanému systému dvojitého zdvihu má modul o šířce 60 mm hmotnost 150 ga poskytuje maximální maximální momenty až 12 Nm (Mx a Mz). Je vhodný pro spolehlivé zacházení s paletami do 5 kg (maximálně 100 x 100 mm). Zamykání se provádí způsobem přizpůsobeným tvaru a sebezáchovným. Pro odblokování je dostatečný tlak v pneumatickém systému 5 barů a může být také proveden nemazaným vzduchem. Opakovaná přesnost činí 0,02 mm.

Vysoká bezpečnost procesu v bezpilotním provozu
Speciální hybridní konstrukce modulu zajišťuje vysokou robustnost při nízké hmotnosti. Všechny funkční části jsou vyrobeny z tvrzené nerezové oceli; a zbývající části jsou vyrobeny z vysoce pevné, tvrdé eloxované hliníkové slitiny. Pro napájení upínacích zařízení může být modul vybaven standardními přenosy médií SCHUNK pro pneumatický tlak, elektriku nebo kapaliny. Aby bylo zajištěno, že spojka bude spolehlivě funkční, je utěsněna proti třískám a chladivu. Kromě toho je funkce čištění integrována jako standard pro automatizovaný provoz, aby byla zajištěna plochá pracovní plocha bez třísek mezi spojením palety a robota. Na přání lze monitorovat zdvih pístu a přítomnost palety.

Zdroj zprávy: SCHUNK

SCHUNK