Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela se setkal s japonskou podnikatelskou delegací Nippon Keidanren

Síkela japonská delegace

Japonští podnikatelé z oblasti letectví, automobilového průmyslu, elektro průmyslu, tabákového průmyslu, finančnictví, pojišťovnictví a bankovnictví, navštívili Českou republiku. Na Ministerstvu průmyslu a obchodu se setkali v rámci podnikatelského semináře se zástupci Svazu průmyslu a dopravy ČR a Hospodářské komory ČR.

Síkela japonská delegace

V rámci podnikatelského semináře proběhli prezentace na téma energetika, investiční prostředí v ČR a udržitelnost. Následovala akce zaměřená na networking a setkávání představitelů jednotlivých podniků.

japonská delegace na MPO

Na závěr dne ministr Jozef Síkela přijal delegaci japonských podnikatelů vedenou vice-předsedou svazu Keinadren panem Toshiaki HIGASHIHARou, výkonným předsedou firmy HITACHI Ltd. a předsedou evropského výboru KEIDANREN panem Yoshio SATOem seniorním poradcem firmy SUMITOMO Life Insurance Company. Předsedové s panem ministrem probírali možnosti česko-japonské ale i evropské spolupráce v oblasti energetické bezpečnosti, infrastruktury, udržitelnosti v průmyslu a digitalizace. Obě strany si potvrdily zájem na další spolupráci rovněž v oblasti výzkumu a vývoje.

ADK

Reklama

Zdroj zprávy: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
MPO logo