MPI Group, od pušek až po raketové systémy

IDET MPI

V expozici české firmy MPI se prezentují zbraně od těch nejmenších až po opravdu největší. Hned u středové uličky jsou vystaveny palné zbraně Falcon, například odstřelovačská puška ráže 12,7 mm včetně celé řady příslušenství. Na druhém konci expozice MPI jsou pak makety těch největších zbraní, raketových systémů s radiolokátory, jejichž dodávky pro českou armádu společnost MIP Group také také zajišťuje.

Dalším zajímavým exponátem je dron Orbiter izraelské společnosti Aeronautics, ryze českou stopu v této expozici pak zastupuje společnost ZVI, bývalá Zbrojovka Vsetín. Na její produkci jsme se zeptali ing. Karla Jordáka, jednatele MPI Group.

„Ve Vsetíně ve spolupráci se společností Nammo vyrábíme munici. Nammo je původně norská firma, nyní tedy už nadnárodní s továrnami i ve Finsku a Švédsku, teď už i v USA. Tato firma nám poskytuje know-how pro výrobu munice ráže NATO, například ráže 30 mm používanou na Pandurech. My ve Vsetíně děláme asembláž, některé komponenty nakupujeme ze Španělska, používáme český prach a vyvíjíme vlastní střely.“

Český výrobek v expozici je MPI je také 20mm rychlopalný kanón PL-20 Plamen, který je používán na letounech L159 české armády. Ve spolupráci s Aero Vodochody společnost vyvinula podvěsný kanónový kontejner. I to je důkaz, že společnost MPI dokáže jedinečným způsobem kombinovat know-how a systémy různých firem do nových celků.

Kontakt: MPI

MPI logo