MPO zve na Den otevřených dveří. Přijďte si prohlédnout historickou budovu, ale také se seznámit s inovacemi

Budova MPO

Ministerstvo průmyslu a obchodu otevírá brány veřejnosti. Už v pondělí 28. října 2019 od 9:00 do 17:00 hodin, a to u příležitosti založení samostatného Československa. Hlavní budovu v ulici Na Františku 32 v Praze si bude možné prohlédnout včetně běžně nepřístupné prosklené kopule, reprezentativních salónků či pracovny ministra.

„Historicky poprvé se na akci představí také začínající technologické firmy, tedy start-upy DEEPTIME, Holistic Management, TECHNOFIBER, Prototypum či Virtual Lab. Díky nim se návštěvníci budou moct například ponořit do virtuální reality, seznámit se s unikátním zvukovým systémem a souvisejícím průmyslovým designem, který v sobě spojuje různé technické disciplíny, funkčnost a estetiku. To vše v souladu s Inovační strategií 2019 – 2030 a národní hospodářskou vizí Czech Republic: The Country For The Future,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček, který se Dne otevřených dveří zúčastní.

Budova MPO se skleněnou kopulí a více než 120 sochami a plastikami, které symbolizují podnikání a obchod včetně jednotlivých oborů či klíčových vlastností nezbytných pro úspěšný byznys, je jednou z dominant pražského nábřeží. S doprovodným programem tak nadcházející Den otevřených dveří v sobě spojuje významnou historii, tedy tradici, a technologií a inovacemi nabitou budoucnost.

Výstavba objektu od začátku koncipovaného jako sídla MPO a Patentního úřadu v Praze začala u příležitosti desátého výročí vzniku Československé republiky v roce 1928. Celkový rozpočet stavby byl 32,5 milionů korun, to znamená, že 1 m2 zastavěného prostoru stál 266 korun, což byla při tehdejších cenách částka velmi příznivá. Návrh hlavní budovy MPO pochází z dílny jednoho z nejvýznamnějších českých architektů své doby, profesora architektonického navrhování a dějin středověké a starokřesťanské architektury na Českém vysokém učení technickém v Praze Josefa Fanty. Ten stojí například i za tzv. Fantovou kavárnou na pražském Hlavním nádraží.

Pozvánku k návštěvě, tedy podrobnosti o sídle Ministerstva průmyslu a obchodu, najdete také v tomto spotu…

Zdroj zprávy: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR