MSV 2017: R.D.I. – automatizované ohýbání trubek

R.D.I.

V expozici B 020 se i letos představil přední dodavatel laserové obráběcích strojů pro trubky a profily a tvářecích strojů pro trubky – firma R.D.I., s.r.o.. Firma je výhradním dodavatelem produktů BLM Group na českém trhu

RDI BLM Group

Na letošní expozici R.D.I.,s.r.o. jsme vás již zvali v krátké upoutávce Prohlédněte si špičkové stroje od R.D.I. v 3D virtuální realitě, kterou jsme zveřejnili v minulém týdnu. Najdete tam odkazy na řadu reportáží z minulých let a jelikož je tam ukázána celá řada strojů, které firma stále dodává, může se to zájemcům hodit.

BLM Group

Letošní expozice byla trochu skromnější, ale přesto přinesla 2 zajímavosti. Tou první bylo nahrazení výstavního exponátu možností 3D virtuální prohlídky. Zájemci si mohli podrobně prohlédnout každý detail strojů pomocí Pomocí 3D brýlí s podporou virtuální reality…

3d virtuální prohlídka

Další novinkou v Expozici R.D.I. a BLM Groups byla výkonná automatická ohýbačka trubek – E-TURN 40. V loňském roce jsme Vám představili model E-TURN 32, takže letos byl na řadě výkonnější model.

E-TURN 40

Tento model umí pracovat s trubkami o průměru 40 mm a s tloušťkou stěny 2 mm. V základu má samokalibrační funkce, čímž obsluze výrazně šetří čas a předchází zmetkům. E-TURN automaticky předpovídá a vypočítá chování trubice během ohýbání v závislosti na pružnosti/tuhosti materiálu. Výsledkem pak je dokonalé provedení ohybu přesně podle CNC řídícího systému.

E-TURN 40

Celá řada E-TURN, tj. modely 32,35,40 a 52 mají nízké náklady na provoz a jsou také šetrné k životnímu prostředí. Například nepoužívají žádné hydraulické oleje, olejové filtry a tak podobně. Stav stroje lze diagnostikovat dálkově přes připojení k internetu, což dále zlevňuje případné opravy a servisní zásahy.

Programování CNC stroje E-TURN 40 se provádí pomocí VGP3D software s 3D simulací. Odpadají tedy zkušební ohyby a po naprogramování žádaného výstupního tvaru lze okamžitě přistoupit k produkci. Operativní změny na jiný produkt jsou pak velmi rychlé a pro obsluhu snadné.

Rozkliknutím obrázku z fotogalerie si můžete ohýbačku trubek E-TURN 40 prohlédnout podrobněji…

Kontakt:
R.D.I. s.r.o.
Adresa: Pražská 298 – areál AMZ, 250 01, Brandýs nad Labem
Email: rdi(at)rdisro.cz
www.rdisro.cz
tel: +420 326 326 230
fax: +420 326 377 727