MSV 2017: Reko Print – průmyslové značení

Rekoprint

Jihomoravská firma REKO PRINT, s.r.o. vystavuje na MSV 2017 sofistikované technologie značení pro průmysl. Expozici č. 005 najdete v přízemí pavilonu E.

REKO PRINT

REKO PRINT letos vystavuje společně s firmou PANASONIC, resp. s českým zastoupením Panasonic Electric Works Europe AG. Firma nabízí produkty značek Citronix, Herma GmbH, POLYtij, Panasonic, SAVEMA, United Barcode Systems a Carl Valentin.

Průmyslové tiskárny Citronix
Mezi letošní novinky patří řada inkjet tiskáren řady ci5000 od firmy Citronix, které jsou vybaveny velkým dotykovým displejem. Tento displej má nejen široké pozorovací úhly, což přispívá k většímu pohodlí obsluhy a snížení možností chyb, ale také má odolnou ochrannou vrstvu, která odolá prachu a vodě (IP65) a u nejvyššího modelu ci5650 i mechanickému poškození.

citronix

Další zajímavou výbavou těchto tiskáren je integrovaná čtečka RFID čipů, která identifikuje vhodnost náplní (inkoustu a solventu) a brání tak použití necertifikovaných náplní, které by mohly poškodit tiskárnu. Stejně tak chrání tiskárnu i před chybou obsluhy a nechtěnou záměnou náplní.

Citronix

Tiskárny řady ci5000 (ci5200, ci5300, ci5500 a ci5650) mají také integrované dálkové ovládání ciLink, které umožňuje běžným dotykovým telefonem zjistit aktuální stav tiskárny a probíhajícího tiskového procesu a tento stav i dálkově měnit.

citronix

Modely ci5500 a ci5650 také přicházejí s řešením potřeby vysece kontrastního tisku, a to i bílou barvou. Tisknout také lze velmi malé znaky (0,6 až 6 mm). Pro vysoce produkční výrobu pak jistě bude zajímavé i zvýšení rychlosti tisku HS50 na až 10,6 m/s. Celá řada těchto tiskáren má dále k dispozici bohaté vybavení pro různé povrchy, resp. různé materiály a různou kvalitu povrchů.

Panasonic Laser
Značení laserovým paprskem je v současné době na vlně popularity, a to zejména díky velmi širokým možnostem, které nabízí. Na MSV 2017 REKO PRINT představil dvě zařízení od firmy Panasonic.

Panasonic LC 3000

Kompaktní a ergonomická pracovní stanice LC 3000 může být flexibilně vybavena tak, aby zvládla nejrůznější úkoly při označování. Je tedy vhodná i pro menší firmy nebo pro firmy, které potřebují laserové značení pro menší série nebo jednotlivé kusy. Škála modelů LC 3000 zaručuje široké spektrum a zahrnuje následující vybavení:

  • Osa xyz se servomotorem s dráhou 500 mm (osa x), 430 mm (osa y) a 300 mm (osa z)
  • Servo-pohon osy otáčení o 360°
  • Servem řízený otočný stůl s Ø 650 mm
  • Různé přípravky podle potřeby

Panasonic LC 3000

Díky přípravkům lze laserem popisovat i předměty pod úhlem, ale hlavním smyslem přípravků je urychlit manuální práci obsluhy a fixovat předměty vždy ve stejné poloze vůči hlavě laseru. Pracovní stanice LC 3000 je vybavena řídícím software, který je intuitivní na obsluhu a dokáže pružně realizovat změny podle potřeb operátora stanice.

Panasonic LC 3000

Další laserovým zařízením na stánku REKO PRINTu je CO2 laser Panasonic LP 300

Panasonic LP 300

Jedná se o mobilní laserovou jednotku, kterou lze operativně zařadit do výrobních nebo balících linek. Šikovná a téměř bezúdržbová jednotka je vybavena vizuálním naváděním pomocí červeného laseru, takže obsluha si může zkontrolovat přesnost nastavení a vlastně i celou simulaci konečného výsledku. Na vzdálenost 145 mm má velikost značícího pole rozměry 50 x 50 mm.

Součástí řešení laserového značení od firmy PANASONIC jsou i sady vzorníků, z kterých jsou patrné funkční možnosti vzhledem k použitým materiálům, povrchům a tvarům…

SAVEMA
Termotransferové tiskárny SAVEMA jsou určeny spíše do balících linek, ale mohou najít uplatnění i v dalších odvětvích. Výhodou je nižší finanční náročnost investice a velmi flexibilní nasazení.

SAVEMA

POLYtij – ruční tisk na savé i nesavé materiály
Ruční “pistole” POLYtij S2i je unikátní nejen svým provedením, ale hlavně použitím polymerové pryskyřice, která umožňuje dokonalé přilnutí značení k nesavému povrchu tak, aby odolalo i otěru.

POLYtij S2i

Je tak umožněn snadný tisk i na sklo, plast a většinu kovů. 2 vysocekapacitní baterie zajistí až 6 hodin nepřetržitého tisku.

Velký 5″ barevný a dotykový displej pak umožňuje vybrat předpřipravené texty, loga nebo ikony. Výborné řešení pro operativní tisky, kdekoli je to třeba.

Poloautomatický štítkovací systém HERMA 414 s tlakovým aplikátorem etiket
Jedná se o ručně řízené zařízení, které automaticky podává etikety, které následně přesně přilepí na požadované místo. Výhodou tohoto stroje je schopnost umístit etiketu i na různě tvarované části, tj. na vypuklé či naopak vyduté, zaoblené a tak podobně.

HERMA 414

Na MSV 2017 předvedl REKO PRINT ukázkovou aplikaci štítku na umělohmotný vydutý segment…

V praxi to pak funguje tak, že pracovník vloží potiskovaný segment do matrice (viz výše) a jednoduchým stisknutím tlačítka zařízení aplikuje etiketu přesně tam, kde je to potřeba.

Úspěchy firmy REKO PRINT
V dnešní době stoupá náročnost výrobních procesů a tím i požadavky zákazníků na dodávky technologií. REKO PRINT proto nedodává výše uvedené produkty pouze jako “krabicová řešení”, ale aktivně spolupracuje s klienty na vypracování optimálního zařízení pro jejich potřeby. Téměř vždy se pak jedná o unikátní řešení, která jsou z výše uvedených produktů pouze složena, ale obsahují i vysokou přidanou hodnotu, která spočívá ve zkušenostech a znalostech pracovníků REKO PRINTu. Pro firmy to pak znamená značnou úsporu času a nákladů, protože nemusí dlouze zkoušet, experimentovat a nastavovat zařízení pro značení nebo etiketování. REKO PRINT jim zajistí odbornou analýzu jejich potřeb a nabídne technicky i cenově nejefektivnější řešení, které následně realizuje a zajistí i dlouhodobý servis typu 24/7.

Podle počtu návštěvníků na MSV 2017 bylo vidět, že zájem o expozici firem REKO PRINT a PANASONIC je mimořádný…

Rekoprint 2017

Kontakt:
REKO PRINT, s.r.o.
Adresa: Zahradní 194, 691 85 Dolní Dunajovice
www.reko-print.cz
Email: info@reko-print.cz
tel.: +420 519 322 798