MSV 2017: Stroje AMADA v expozici Stema-Tech

Stroje AMADA si na českém trhu vydobyly svoji popularitu a patří ke značkám, které strojírenské firmy často zvažují při investicích a rozšířeních technologií pro výrobu.

Vysoká spolehlivost strojů, technická inovativnost, snadnost zapojení do výrobních linek a v neposlední řadě i neustálá snaha o snižování energetické náročnosti patří k výhodám strojů AMADA. Prodej a servis na území České republiky provádí brněnská firma Stema-Tech, která na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně má tradičně expozici umístěnou v pavilonu B. Letos firma vystavovala 3 stroje, a to vláknový laser LCG-3015 AJ, ohraňovací lis HFE 3i 1003L a automatickou kotoučovou pilu CMB 75…

Stema-Tech

Vláknový laserový řezací stroj AMADA LCG-3015 AJ
Inovativní řada, která nabízí výkon vláknového laseru od 2000 KW až po 9000 KW. Vystavovaný model měl výkon 4000 KW. Stroj je poháněn novými momentovými motory, které přenášejí svůj rotační pohyb na lineární pomocí šnekových převodů. To umožňuje dosahovat vysokých rychlostí při řezu i při přesném navádění řezací hlavy na určené místo. Díky vyššímu výkonu si stroj poradí s řezáním materiálů vyšších tlouštěk.

AMADA LCG-3015 AJ představuje výhodnější aplternativu k CO2 laserům, protože nabízí výrazně nižší náklady na energii, údržbu i servis, lepší výkony a možnost výkonnějšího řezání reflexních materiálů typu hliník, mosaz, měď a titan.

Ohraňovací lis AMADA HFE 3i 1003L
Jedná se o stroj, který byl již představen na loňském MSV a jeho standardní verze (bez písmene L na konci) již v roce 2014. Právě písmeno “L” ovšem dělá tento stroj zajímavým. L jako “Long” zanemá, že oproti standardní verzi, která má zdvih 200 mm a otevírací šířku 470 mm, má tento model zdvih plných 350 mm a otevírací šířku až 620 mm. Ostatní parametry jsou shodné, jak dokazuje i oficiální příručka (PDF) modelové řady HFE 3i.

HFE 3i 1003L

AMADA HFE 3i 1003L

Kotoučová CNC pila AMADA CMB 75
I tento stroj byl představen na MSV 2016, ale v jiné konfiguraci, resp. s prezentací sortovacího systému. Pila je určena pro automatizované dělení kulatiny o průměru 10 – 76.3 mm nebo hranolů do rozměru 60 x 60 mm. Umí dělit tyče o délce až 6 m.

Oficiální brožuru CMB 75 si můžete stáhnout zde. (PDF)