MSV 2018: I strojaři potřebují správnou vlhkost

Drekoma

Společnost DREKOMA představuje na strojírenském veletrhu v Brně technologie, které pomáhají firmám řešit dlouhodobé problémy.

Strojařina to jsou převážně kovové stroje, kovové materiály, elektrické části strojů a různé další technologie, které si s vodou moc dobře “nerozumí”. Voda většinou působí problémy, korozi a ztráty. Je proto logické, že strojaři mají obecně k vodě ve výrobních prostorách velmi opatrný postoj.

Nicméně, jsou i výjimky. Voda ve vzduchu, resp. vzdušná vlhkost dokáže překvapivě účinně a levně vyřešit řadu problémů v lakovnách, v prašném prostředí nebo jinde, kde přílišné sucho škodí nebo kde je třeba snížit hladiny elektrostatického náboje. Vlhkost vzduchu má prokazatelný vliv na pracovní výkon lidí, a to platí jak přímo ve výrobě, tak i v kancelářích. Technologům, konstruktérům, obchodníkům i manažerům se lépe pracuje, snižuje se únava a zvyšuje koncentrace, když je vlhkost ve správné hladině.

Drekoma

Firma Drekoma nabízí průmyslové zvlhčování vzduchu do automobilek, do firem s robotickými pracovišti, do svařoven, lakoven, brusíren, kalíren, sléváren, do montážních a obráběcích provozů a dalších prostředí, kde je třeba udržovat konstantní podmínky nebo optimální vlhkost vzduchu.

 Ing. Vladimír Harazím, CSc

Firma nabízí produkty německé firmy Merlin Technology GmbH, a to zejména vysokotlakých zvlhčovačů vzduchu s technologií MICRO DROP. Novinkou od Merlin je také unikání systém ORBIT WING, který zajišťuje výrazné energetické úspory a vyšší účinnost. Drekoma ovšem má i řadu vlastních řešení a služeb založených na dlouhodobých zkušenostech a přesných výpočtech. Součástí nabídky jsou i měření vlhkosti a prodej profesionálních vlhkoměrů.

Náročnější aplikace do průmyslového prostředí lze spolufinancovat pomocí dotačních titulů a Drekoma má s tímto financováním zkušenosti. Zajistí i služby projektanta.

Merlin

Pokud vaše firma potřebuje řešit problémy s prachem, s vyšší teplotou v provozu, s pracovním výkonem zaměstnanců, potíže s technologiemi lepení nebo lakování, s problémy zdravotních následků nebo vyšší nemocnosti, nechte si poradit od expertů.

Kontakt:
DREKOMA s.r.o.
Ing. Vladimír Harazím, CSc.
telefon: +420 384 781 433
mobil: +420 603 520 148
e-mail: info@drekoma.cz
web: www.drekoma.cz