MSV 2018: Vavruška Trade představuje brousící stroje Lissmac

Vavruška Trade je specialista na technologie broušení, odjehlování a odstraňování okují po řezání nebo pálení. Tradičně vystavuje v pavilonu B, a to německé brousící stroje značky Lissmac, kterou zastupuje na českém trhu.

Stroje Lissmac jsou určeny pro kontinuální výrobu a pro broušení v sériích. Samozřejmě zvládnou i broušení po jednotlivých kusech, ale jejich skutečná síla je v možnosti programování sérií a v nastavení přesných parametrů požadovaných pro konkrétní technologickou operaci na polotovaru.

Letošní expozice obsahovala dva stroje Lissmac, které svým způsobem pokrývají protilehlé požadavky na brousící stroje.

Model SBM-L 1000
Moderní brousící stroj s vysokým výkonem má snadné programování a obsluhu.
Brousí suchou cestou, a to oboustranně, což zvyšuje produktivitu a šetří čas při výrobě. Promyšlená konstrukce nabízí spolehlivost, ekologické parametry a především vynikající výsledky v odstraňování otřepů po pálení plazmou a v odjehlování po třískovém obrábění nebo dělení.


SBM-L 1000 je určen pro broušení a zaoblování hran až do 50 mm výšky polotovaru. Díky dvoustrannému broušení šetří až 60% operačního času. Rovněž úspora energie a brusiva je důležitým faktorem pro výběr tohoto modelu.

Stroj se mimo jiné výborně osvědčil pro úpravy povrchu před natíráním a lakováním. Vynikající kvalita zaoblení hran, která je důležitá před barvením, zabraňuje praskání barvy.


Model SMD 123 RE

Druhý model nabízí řešení broušení malých částí. Jde o bezpečnou a velmi ekonomickou alternativu k jiným postupům. Stroj má kompaktní rozměry a brousí jednostranně a suchou cestou. Stroj má pracovní šířku 950 mm a je schopen brousit až do 50 mm tloušťky polotovaru.

lissmac

Přímo na stánku bylo možno vyzkoušet broušení a porovnat jakost zabroušených hran a povrchů i rychlost broušení. Zájemci si mohli prohlédnout i vnitřek stroje a sledovat nastavení broušení.

Původně měly být na vedlejším stánku vystaveny dílenské brusky EURO FINTEC, ale z prostorových důvodů k tomu nakonec nedošlo. Jedná se o novinku v produktové nabídce Vavruška Trade a jde o užitečné pomocníky v dílnách. Zájemci se mohou prozatím podívat tady. Později vydáme speciální tiskovou zprávu.

Kontakt:
VAVRUŠKA TRADE s.r.o.
Budovatelů 119, 53843 Třemošnice
www.lissmac.cz
Jiří Vavruška, MBA
e-mail: vavruska@lissmac.cz
tel.: +420 603 806 135