MSV 2021 ukáže inovace pro průmysl budoucnosti

MSV 2021

Brány Mezinárodního strojírenského veletrhu se opět otevřou v listopadu letošního roku. Mezi stěžejní témata se zařadí digitalizace průmyslu a pozornost bude věnována také 3D tisku, který v současnosti zaznamenává významný vzestup. Inovativní průmyslové technologie budou k vidění od 8. do 12. 11. 2021 na výstavišti v Brně.

msv

Řešení pro průmysl budoucnosti
V uplynulém roce došlo k zásadnímu urychlení zavádění digitálních technologií do průmyslové praxe. „Nejnovější služby a produkty v oblasti digitalizace podniků budou k vidění ve speciální expozici Digitální továrna 2.0, která se na MSV představí již podruhé. Prezentovat se zde budou prototypy chytrých autonomních strojů s ohledem na vazby související s firemním prostředím,“ uvedl Michalis Busios, ředitel MSV. Zájemci poznají i principy kooperace mezi zaměstnanci a umělou inteligencí a budou se moci seznámit s možnostmi využití blockchainu. Součástí bude také digitální stage, která nabídne prostor pro diskuzi, včetně online přenosu. Uskuteční se i druhý ročník mezinárodní konference zaměřené na otázku zvládnutí digitální transformace firmy a následného digitálního propojování firem vedoucí ke zvýšení efektivity. Dialog povedou čeští i zahraniční experti.

digitalní továrna digitalní továrna
digital factory digital factory
digitální továrna digitální továrna
digitální továrna digitální továrna
digital digital
digi digi
digital digital
digital digital
digital factory digital factory
digital factory digital factory
digital factory msv digital factory msv

 

3D tisk i investiční příležitosti
Letošní MSV se zaměří na aktuální téma 3D tisku. „Firmy působící v tomto oboru zásadně pomohly v době nedostatku ochranných pomůcek, což bychom na veletrhu rádi akcentovali,“ doplnil Busios. Prostor bude věnován také prezentaci start-upů. Právě ty jsou motorem inovací a zároveň zajímavými investičními příležitostmi. Konat se bude také tradiční soutěž Zlatá medaile MSV o nejlepší exponáty. V průběhu veletrhu se chystá i rozsáhlý doprovodný program reagující na aktuální témata v průmyslu.

 

Doprava, logistika a cirkulární ekonomika
Souběžně s MSV se v letošním roce uskuteční veletrhy Transport a Logistika a Envitech. Zůstane tak zachována oborová struktura lichých roků. První z dvojice veletrhů se zaměří na novinky z oblasti automatizace a digitalizace v oblasti logistiky. Prezentovat se budou opět i firmy nabízející specializovaný software a IT řešení pro logistiku. Hlavním tématem veletrhu Envitech bude cirkulární ekonomika neboli systém opětovného využívání materiálů, které udržujeme v oběhu co nejdéle. Tato problematika se řadí k prioritám udržitelného rozvoje v Evropské unii a spočívá především v zodpovědném zacházení se zdroji a optimalizaci výrobních procesů.

msv2020_logistika

Osobní kontakt je základem úspěšného byznysu
Ztráta osobních kontaktů v době pandemie potvrdila, že veletrhy jsou nejen pro průmysl nepostradatelné. Obchodní a marketingový význam MSV prokázal i průzkum mezi vystavovateli, kteří vnímají strojírenský veletrh za firemně důležitou prezentaci umožňující efektivní osobní jednání se stávajícími i novými zákazníky a partnery. „Vnímáme značnou poptávku firem po konání veletrhu, vystavovatelé se chtějí opět osobně setkat. Ukazuje se, že virtuální akce nemohou nahradit fyzický veletrh, který je založen na emocích a budování osobních vazeb. Online nástroje mohou fungovat jen jako doplněk, který zefektivní fyzickou návštěvu veletrhu. Snažíme se pracovat například na rozvoji našeho online katalogu, který umožní lepší prezentaci firem a jejich exponátů ještě před samotným začátkem veletrhu,“ sdělil Busios.

kontrakt

Prezentujte se na MSV 2021
Mezinárodní strojírenský veletrh bude důležitý pro restart ekonomiky a průmyslu. Jedná se o nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě. Většinu návštěvníků tvoří odborná veřejnost, přičemž 80 % návštěvníků rozhoduje nebo spolurozhoduje o investicích a nákupech ve firmách. Řádná uzávěrka přihlášek pro vystavovatele je 30. června 2020. V letošním roce navíc došlo k upravení podmínek účasti tak, aby byla pro vystavovatele minimalizována rizika spojená s aktuální situací.

Přihláška je zde >>>

Zdroj zprávy: Veletrhy Brno, a.s.
BVV a.s.


Články na podobné téma: 
Virtuální studio na výstavišti v Brně propojí vystavovatele se zákazníky i v době pandemie
Mezinárodní strojírenský veletrh se přesunuje do listopadu
Lockdown veletrhů potrvá déle než rok, říká generální ředitel Kuliš
Digitální stage: Připomeňte si zajímavé rozhovory z minulého MSV
R.D.I. na MSV 2019
Nové stroje od Kovosvit MAS
Svářecí stůl ze Vsetína na MSV 2019