Na 1. ročník Automotive Day zve MÚVS ČVUT

automotive day

Masarykův ústav vyšších studií ČVUT v Praze ve spolupráci s českým zastoupením sdružení technických vysokých škol EuroTeQ připravil pro odborníky i pro širokou veřejnost první ročník akce Automotive Day. Konat se bude dne 12. dubna 2023 v areálu ČVUT v Dejvicích. Pokud vás zajímají auta i jen laicky, nesmíte chybět – všech dvacet exponátů bude zdarma k dispozici pro zkušební jízdy. A program odborné konference je také bohatý.

automotive day

 

Akce sestává ze dvou částí: výstavy aut a konference na téma Soudobé výzvy automobilového průmyslu.
Výstavy se letos účastní pět významných automobilek (Škoda Auto, Hyundai, KIA, Toyota a Citroen) s dvaceti auty (převážně elektromobily a auta s hybridním pohonem). Výstava bude probíhat od 9.30 do 16.30 v prostoru Technické ulice mezi budovami NTK a VŠCHT. Auta budou k dispozici ke zkušebním jízdám. Výstava je otevřena všem návštěvníkům zdarma.

automotive day

Konference se uskuteční od 10.30 do 16.30 v prostoru MÚVS ČVUT, Kolejní 2637/2a, 160 00 Praha 6. Sestávat bude ze dvou panelů. První bude věnován obecné problematice stavu českého automobilového sektoru (vystoupí například představitelé SAP, KPMG, EY, Total Energies a jednotlivých automobilek).

ADK

Reklama

Druhý bude věnován technickým otázkám automobilového průmyslu (vystoupí představitelé technických fakult a CIIRCu ČVUT, Škody Auto a VŠCHT, kteří se budou věnovat aktuální problematice spalovacích motorů, elektromobility, aut na vodíkový pohon, Euro 7, autonomního řízení, materiálů pro automobilový průmysl, moderních katalizátorů, nákupního managementu, udržitelnosti v automobilovém průmyslu apod.). Celkem je přihlášeno více než dvacet přednášejících. Konference je určena zejména studentům a akademickým pracovníkům, nicméně i ona je volně přístupná.

Zdroj zprávy: ČVUT Praha