Na veletrhu EUROGUSS se představí i česká oficiální expozice

BVV a.s.

Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR zařadilo účast na veletrhu EUROGUSS do oficiálních účastí s cílem představit Českou republiku jako významného a tradičního obchodního partnera v oblasti slévárenství a souvisejícího průmyslu. Účast by měla podpořit české slévárenství jako důležitý průmyslový obor s potenciálem pro export do Německa. Vzhledem k vysoké mezinárodnosti veletrhu se pro české firmy jedná o příležitost, jak najít nové obchodní kontakty nejen z Německa, ale i z dalších zemí světa.

euroguss

Česká expozice bude umístěna na ploše o rozloze 110 m2 v pavilonu 9, číslo stánku 350. Zastoupeny budou společnosti ALUTEX spol. s r.o., AS CASTING s.r.o., ATAS elektromotory Náchod a.s., BENEŠ A LÁT a.s., HYDAC spol. s r.o., ČZ a.s., GERCO EWZ, s.r.o., KaBePe Kovo s.r.o., Svaz sléváren České republiky, Tokoz, a.s.

Oficiální účast zajišťuje společnost Veletrhy Brno, a.s., která připravila také doprovodný program, jehož součástí bude i úterní slavnostní otevření expozice od 11 hodin.

O veletrhu EUROGUSS
Mezinárodní veletrh výrobního průmyslu EUROGUSS představuje významnou událost pro mezinárodní odbornou veřejnost a samotné výrobce. Nabídka zahrnuje jako každý rok stroje a přístroje lití pod tlakem, pece, formy a jejich příslušenství, dělící látky a materiály, dodatečné úpravy odlitků, povrchové úpravy, měřící a regulační techniku, kontrolu kvality, zkoušky surovin a techniku pohonu. V roce 2018 pořadatelé zaznamenali nejvyšší a zároveň poslední rekordní účast v podobě 641 vystavovatelů, z toho bylo 344 vystavovatelů ze zahraničí. Rekordní byla i celková návštěvnost, 15 354 návštěvníků, z toho bylo 6 722 návštěvníků ze zahraničí.

Zdroj zprávy: Veletrhy Brno, a. s.