Na začátku nové éry: KUKA na automatica sprint 2021

kuka

Není to jen akce automatica sprint, která letos objeví nový prostor díky své digitální platformě. KUKA je také na začátku nové éry. Dalším milníkem je inteligentní automatizační řešení pro každého, snadno dostupné a intuitivně ovladatelné. Od 22. do 24. června se společnost KUKA, jako odborník na automatizaci a inovátor, bude dívat do budoucnosti, například na trendy v odvětví spotřebního zboží a e-mobilitě – a spolu s tím bude dodávat inteligentní, jednoduchá a udržitelná řešení.

kuka battery

“Naším cílem ve společnosti KUKA je umožnit automatizaci založenou na robotech všem hráčům v průmyslu. Za tímto účelem rozšiřujeme našeportfolio, abychom poskytli co nejlepší podporu našim zákazníkům v rychle se rozvíjejících odvětvích, jako je elektronika, farmacie nebo spotřební zboží.Snadné používání našich výrobků je v tomto ohledu jedním z našich nejdůležitějších strategických cílů.” Klaus König, generální ředitel společnosti KUKA Robotics

Nové trhy, nové příležitosti
KUKA působivě demonstruje novou jednoduchost mimo jiné pomocí iiQKA – operačního systému pro roboty i digitálního ekosystému. “Se správnou partnerskou sítí jsme rychlí – což je v dnešním světě důležitý aspekt,” pokračuje König. Vývoj, jako je nový operační systém KUKA a simulační software KUKA.Sim, napomáhá tomu, aby uživatelské prostředí bylo co nejintuitivnější, nejvýkonnější a nejrychlejší. Díky tomu může obrovské výhody robotické automatizace využívat a řídit více lidí, firem a trhů než kdykoli předtím.

kuka iiqka

Jeden z těchto trhů: průmysl spotřebního zboží. V panelové diskusi hovoří odborníci společnosti KUKA z oboru o důležitých trendech a diskutují o tom, jak může toto odvětví těžit z komplexní automatizace. V této souvislosti nyní KUKA přidává poslední dílky skládačky s novými typy robotů, jako je hygienický robot KR DELTA, aby bylo možné automatizovat celý procesní řetězec – od příjmu až po dodání.

kr delta

Megatrend Automatizace: budoucnost výroby
Jedním z nejdůležitějších megatrendů naší doby je elektromobilita. Na veletrhu automatica sprint budou odborníci společnosti KUKA diskutovat o tom, jak mění každodenní život, ekonomiku a naši společnost. “KUKA je na současné změny v automobilovém průmyslu dobře připravena. Schopnost plánovat se pro automobilový průmysl stala mnohem složitější a vyžaduje od výrobce automobilů i dodavatele mimořádnou flexibilitu a rychlou reakci. KUKA již nabízí klíčové technologie pro téměř všechny úkoly: od výroby baterií přes montáž elektrických pohonů a komponentů elektrických náprav až po kompletní konstrukci karoserie elektromobilů,” říká Gerald Mies, generální ředitel společnosti KUKA Systems.

Gerald Mies CEO KUKA

Portfolio doplňuje vizionářský výrobní koncept společnosti KUKA, maticová výroba: mimořádně univerzální výrobní proces pro individualizovanou výrobu.” V dalším panelu budou odborníci společnosti KUKA diskutovat také o tom, jak mohou zejména dodavatelé automobilového průmyslu dosáhnout klimatických cílů s pomocí robotiky a udržitelné, regionální výroby.

Virtuální veletržní stánek a digitální platforma akce
Díky digitální eventové platformě KUKA iimotion rozšiřuje KUKA virtuální veletržní stánek kolem automatica sprint o další prezentace, diskuse a webináře. Návštěvníci se například seznámí s inteligentním simulačním softwarem KUKA.Sim 4.0. Tento modulární software rovněž přispívá k větší jednoduchosti. Detaily a sekvence robotických aplikací lze simulovat ještě před uvedením do provozu a poté je stoprocentně přenést do reálné řídicí jednotky: pro maximální spolehlivost plánování a hospodárnost.

Veškeré informace o virtuálním stánku KUKA na veletrhu automatica sprint, individuální přístup k obsahu a akcím a osobní online poradenství jsou zájemcům k dispozici po bezplatné registraci na www.kuka.com nebo kuka-iimotion.com.

Zdroj zprávy: KUKA