Náměstkyně Martina Tauberová v Indii podpořila české firmy

Náměstkyně ministra průmyslu a obchodu Martina Tauberová s ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem navštívila Indii. Doprovázela je 14tičlenná podnikatelská mise organizovaná Svazem průmyslu a dopravy.

indie

„Indie patří mezi našich pět nejdůležitějších exportních trhů v Asii. S ohledem na skutečnost, že v Indii žije přes 18 % světové populace, země skýtá obrovské ekonomické příležitosti napříč všemi odvětvími,” říká náměstkyně ministra Martina Tauberová.

Martina Tauberová

Cílem cesty tak bylo mj. rozšiřování bilaterální spolupráce v perspektivních hospodářských odvětvích. Ministra Petříčka, který se v Dillí zúčastnil konference Raisina Dialogue, doprovázela podnikatelská delegace se zaměřením na automobilový průmysl, finanční služby, letectví, dopravní infrastrukturu a potravinářský průmysl.

Martina Tauberová

Program náměstkyně Tauberové zahrnoval jednání s ministrem obchodu a průmyslu Anupem Wadhawanem a ministrem civilního letectví, bydlení a urbanistiky Hardeepem Singhem Purim. Dále se účastnila dvou podnikatelských fór pořádaných na Konfederaci indického průmyslu (CII) a Hospodářské komoře PHD a také kulatého stolu Invest India, který se zaměřuje na technologickou spolupráci mezi ČR a Indií.

Martina Tauberová

Indie jakožto druhá nejlidnatější země světa patří k prioritním mimoevropským obchodním partnerům ČR. V roce 2018 vzrostl obrat vzájemné obchodní výměny o 7,1 % a dosáhl hodnoty 1,5 mld. USD. Za prvních jedenáct měsíců roku 2019 obrat činil 1,4 mld. USD. V Indii působí hned dvě zahraniční kanceláře agentury CzechTrade a to v Bengalúru a v Mumbai.

Martina Tauberová

Zdroj zprávy: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR