Napjatě očekávané technologické novinky

Vystavovatelé se na veletrh intenzivně připravují a řada z nich již ohlásila představení zajímavých novinek.Společnost Šmeral Brno, která patří mezi firmy účastnící se všech dosavadních ročníků MSV, chystá výstavní premiéru světově unikátního zařízení vyvinutého ve spolupráci s firmou Bionic. Mikrovlnný reaktor mf60D pracuje na principu katalytické depolymerizace a dokáže přeměňovat materiály bohaté na uhlovodíky jako komunální odpad či biomasu na olejový kondenzát, plyny, uhlíkatý zbytek a vodu.

V oboru automatizace je tradičním vystavovatelem společnost KUKA, která bude v české výstavní premiéře prezentovat nové průmyslové roboty řady AGILUS s novým řídicím systémem KR C4 Compact. Samozřejmě nebudou chybět ani žádané roboty řady QUANTEC a smyslem celé rozšířené expozice bude ukázat „naživo“ zákazníkům, jak snadná automatizace může být.

Další tradiční účastník Hotset ČR představí několik zajímavých novinek firmy Optris, která se zabývá bezkontaktním měřením teploty. Jde například o zcela unikátní řešení pro bezpilotní letouny, díky kterým je možné za pomoci infrakamery provádět různé druhy inspekcí, například solárních elektráren.

Společnost UNIS na MSV vystavuje od roku 1992. Pro letošek připravuje názornou přehlídku produktu PHARIS® – výrobního informačního systému, u kterého si zájemce může rychle a snadno vyzkoušet všechny funkce pomocí přenosného modulu a ponořit se tak do simulace plánování výroby přímo na výstavišti. Zájemci o leteckou techniku v této expozici uvidí roztáčení proudového motoru zapůjčeného z První brněnské strojírny, u kterého UNIS zajišťuje řízení.

Mezi vystavovateli opět nechybí ani společnost ABB, která návštěvníkům předvede druhou generaci kompaktních robotických svařovacích buněk FlexArc – robotizované pracoviště pro sériovou výrobu s mnoha funkcemi. Zajímavým exponátem bude také multifunkční robot IRB 120 s hmotností pouhých 25 kg. Mezi jeho typické aplikaci patří obsluha strojů či manipulace s materiálem, ale na veletrhu se představí v podobě robotického výčepu FlexBeer.

„Inteligentní revolucí“ ve svařování slibuje předvést společnost Fronius. Na MSV připravuje prezentaci nové generace svařovacích zdrojů TPS/i, která je výsledkem několikaleté práce firemních vývojářů.

Novinky najdeme také v expozici společnosti STILL ČR, která na MSV oceňuje právě zájem návštěvníků o inovace a možnost předvést výrobky přímo v provozu. Ve vývoji se zaměřuje na technologie šetrné k životnímu prostředí jako zpětné využívání energie, hybridní pohony, akumulátory nové generace, používání filtrů pro zachycování nečistot apod. Na MSV představí mj. svůj nejefektivnější produkt – inovovaný model RX 70 Hybrid, což je světově jediný sériově vyráběný vysokozdvižný vozík s hybridní technologií pohonu ve třídě s nosností 3 až 3,5 t.

Společnost Vítkovice Machinery Group svou prezentaci zaměří na dodávky pro strojírenskou metalurgii. O Zlatou medaili se letos bude ucházet s vakuovacím zařízením, které již funguje v Železárnách Hrádek u Rokycan.

Zajímavých novinek exponátů bude samozřejmě daleko více, informace o nich jsou k dispozici na www.bvv.cz/msv v sekci Vystavovatelé se představují.