Nejnovější robot společnosti FANUC dokáže zvedat a manipulovat s těžkými břemeny

FANUC M-1000 iA

FANUC představuje nový velký manipulační robot M-1000 i A s užitečným zatížením zápěstí 1000 kg a maximálním dosahem 3253 mm. Za zmínku stojí zejména to, že M-1000 i A je největším robotem společnosti FANUC, který má spíše mechanismus sériového propojení než mechanismus paralelního propojení typický pro roboty s velkým užitečným zatížením. Výsledkem je, že M-1000 i A má širší rozsah pohybu ve svislém i podélném směru, což umožňuje rameni stát vzpřímeně a otáčet se dozadu, což u paralelních robotů není možné. Tato schopnost poskytuje uživatelům rozšířenou všestrannost v celé řadě manipulačních aplikací.

FANUC M-1000 iA

S M-1000 i A mohou uživatelé automatizovat výrobní linky a zvýšit produktivitu v aplikacích, jako je vrtání a manipulace s automobilovými součástmi, stavebními materiály a bateriemi pro elektrická vozidla. Robot se vyznačuje zejména vysokou tuhostí a vysokým výkonem zápěstí, které má krytí IP67, aby byla zajištěna ochrana před prachem a postříkáním.

M-1000 i A podporuje kromě konvenčního i Pendant jako výukové zařízení také nejnovější ovládání R-30 i B Plus od společnosti FANUC , přičemž je k dispozici také intuitivní a snadno použitelný tablet TP. Kromě toho, stejně jako u všech robotů FANUC, je možné M-1000 i A konfigurovat se zrakovými senzory a širokou škálou inteligentních funkcí, které pomáhají zlepšit flexibilitu.

Další výhodou M-1000 i A je jeho možnost překlopení. Tato inherentní všestrannost pomáhá uživatelům vytvářet kompaktnější a flexibilnější buňky a zkracuje dobu cyklu zkrácením vzdálenosti pohybu.

Společnost FANUC, která zahájí expedici výrobních jednotek M-1000 i A v prosinci 2021, ukazuje robota na výstavě EMO Milano, kde jako součást oka manipuluje s těžkým akumulátorem pro elektrické vozidlo (EV). chytání oblasti robotiky věnované zelené mobilitě. Na stánku E02 v hale 7 je na displeji také ještě větší robot M-2000 i A/2300 (užitečné zatížení 2,3 tuny), který ovládá elektrické vozidlo.

O společnosti FANUC
FANUC Corporation je jedním ze světových lídrů v oblasti automatizace výrobních provozů pro řídicí systémy CNC , robotů a výrobních strojů ( Robodrill , ROBOCUT , ROBOSHOT a ROBONANO ). Od roku 1956 je FANUC průkopníkem ve vývoji numericky řízených strojů v automatizačním průmyslu. S 264 pobočkami FANUC po celém světě a více než 8 000 zaměstnanci nabízí FANUC hustou síť v oblasti prodeje, technické podpory, výzkumu a vývoje, logistiky a zákaznických služeb.

Zdroj zprávy: FANUC