Německá cena za inovaci 2022 za technologii Subsea od společnosti Bosch Rexroth

rexroth sva r2

Nezávislá interdisciplinární porota ocenila společnost Bosch Rexroth německou cenou za inovaci 2022 v kategorii „Excellence in Business to Business – Machines and Engineering“ za jejich elektrický podmořský pohon ventilů SVA R2. SVA R2 ovládá ventily v podmořských instalacích v hloubkách až 4 000 metrů a je také vhodný pro nové procesní systémy, pro výrobu zeleného vodíku a pro aplikace zachycování a ukládání uhlíku. Ve srovnání s dříve používanými hydraulickými pohony je zvláště šetrný k životnímu prostředí, ekonomický a splňuje nejpřísnější bezpečnostní požadavky. Zlepšuje energetickou účinnost procesních systémů a výrazně snižuje emise CO₂.

Německá cena za inovaci, kterou založil německý Bundestag a sponzoruje německý průmysl, oceňuje produkty a služby z různých sektorů, které díky své přidané hodnotě razí novou cestu. Důraz je kladen na výhody pro uživatele. S podporou Německé rady pro design a vybranými nezávislou interdisciplinární porotou složenou z vysoce postavených osobností německého průmyslu se cena uděluje za design, značky a úspěchy v oblasti inovací od roku 1953.Podmořský pohon ventilů SVA R2 od společnosti Bosch Rexroth významně přispívá ke klimaticky šetrnějšímu provozu instalovaných podmořských systémů a rozšiřování inovativních koncepcí energetického přechodu.

rexroth

Ať už jde o optimalizaci ve zpracovatelském průmyslu, realizaci konceptů zachycování a ukládání oxidu uhličitého (CCUS) nebo produkci zeleného vodíku na moři: SVA R2 výrazně snižuje investiční a provozní náklady. Průmyslové moduly jsou navrženy pro praktický bezúdržbový provoz po dobu 25 let.

rexroth sva r2

V současné době podmořské systémy používají hydraulické pohony ovládané velkými energetickými jednotkami prostřednictvím hydraulických vedení o délce mnoha kilometrů. I u středně velkých systémů může být délka vedení až několik kilometrů. SVA R2 naproti tomu vyžaduje pouze napájení snímače s 24 V DC a napájením méně než 48 W přes elektrický kabel. Urychluje elektrifikaci podmořských procesních systémů, protože umožňuje odstranit celou hydraulickou instalaci bez nutnosti instalovat nákladná vedení vysokého napětí.

rexroth sva r2

SVA R2 má podobné rozměry jako hydraulický válec a lze jej dodatečně namontovat do stávajících instalací. V současnosti je to jediný podmořský elektrický pohon, který splňuje všechny mezinárodní a oborově specifické bezpečnostní normy až do úrovně integrity bezpečnosti SIL3 podle IEC 61508 a IEC 61511. Prototypy skutečné velikosti úspěšně dokončily funkční a bezpečnostní testy. Probíhá plánování prvních pilotních testů v podmořských systémech. Elektrické pohony jsou škálovatelné co do velikosti a funkcí a nastavují milník pro udržitelné procesní systémy pod a nad vodou.

Jako jeden z předních světových dodavatelů technologií pohonů a řízení zajišťuje Bosch Rexroth efektivní, výkonný a bezpečný pohyb ve strojích a systémech jakékoli velikosti. Společnost spojuje globální zkušenosti s aplikacemi v tržních segmentech mobilních aplikací, strojních aplikací a inženýrství a automatizace továren. Bosch Rexroth pomocí svých inteligentních komponent, přizpůsobených systémových řešení a služeb vytváří nezbytné prostředí pro plně propojené aplikace. Bosch Rexroth nabízí svým zákazníkům hydrauliku, elektrický pohon a řídicí techniku, převodovou techniku ​​a lineární pohyb a montážní techniku, včetně softwaru a rozhraní k internetu věcí. S pobočkami ve více než 80 zemích vygenerovalo v roce 2021 více než 31 000 zaměstnanců tržby ve výši přibližně 6,2 miliardy eur.

Chcete-li se dozvědět více, navštivte www.boschrexroth.com

Zdroj zprávy: Rexroth
rexroth bosch