SCHUNK: Neviditelná síla při manipulaci s obrobkem

SCHUNK EMH

Malý přesah, krátké doby cyklů a vysoká energetická účinnost – magnetické chapadla SCHUNK mají mnoho výhod. S feromagnetickými díly si po dlouhou dobu spolehlivě poradí a nezanechávají žádné stopy. Dvě nové varianty nyní nabízejí ještě větší svobodu návrhu pro robotické aplikace.

SCHUNK EMHMimo jiné rychle a spolehlivě uchopte bateriové články: Doba magnetizace SCHUNK EMH je pouhých 200 ms, zde v jednopólové verzi.

Ne každý je zná: chapadla EMH s elektro permanentními magnety od společnosti SCHUNK. Spojují přednosti technologie magnetů s výhodami 24V technologie. Vzhledem k tomu, že elektronika je kompletně instalována v chapadla a ovládání je extrémně jednoduché přes digitální I/O, komponenty nevyžadují prostor v rozvaděči ani externí řídicí elektroniku. To šetří náklady a minimalizuje náklady na kabeláž a uvedení do provozu. Tato chapadla se již léta používají mimo jiné v automobilovém průmyslu, letecké technice a obráběcích strojích. Jsou tam spolehlivými partnery, pokud jde o uchopení feromagnetických součástí a malých dílů.

Flexibilní manipulace v každé situaci
SCHUNK nyní rozšiřuje portfolio magnetických chapadel o nové varianty: EMH-DP se dvěma póly a EMH-MP se čtyřmi póly byly přidány k předchozí produktové řadě, jednopólovému EMH-RP. Všechny jsou prostorově úsporné a nákladově efektivní – ale každá varianta má také své vlastní specifické přednosti. Jednopólový EMH-RP uchopuje ploché a kulaté díly stejně bezpečně a s opakovatelností. S kvartetem z Polska je EMH-MP nástrojem volby mimo jiné pro manipulaci s plechy. S ním lze oddělit i velmi tenké ocelové plechy díky digitální čtyřstupňové regulaci síly uchopení. Dvoupólový EMH-DP ukazuje své přednosti zejména při vychystávání do popelnic, uchopení chaoticky připravených dílů. Jeho boky jsou také magnetické, takže dokáže uchopit i malé součástky, pevně uvízl mezi chapadlem a stěnou skluzu. Sortiment dílů lze dále rozšířit pomocí standardních pólových nástavců. Protože magnetické uchopení je obecně uchopeno shora, uživatelé vždy těží z malých rušivých obrysů chapadla. To je obzvláště atraktivní v oblasti e-mobility. Tam musí být bateriové články často umístěny blízko sebe, aby se naplnily bateriové sady nebo zásobníky.

SCHUNK EMHKomponenty se jednoduše uchopují shora – sílu uchopení lze nastavit ve čtyřech stupních.

Bezpečné držení i v situacích nouzového zastavení
S různými velikostmi pokrývají chapadla EMH obrovský rozsah hmotností obrobků – od 3,5 kg do 175 kg. Obrobek je vždy naprosto bezpečně v ruce – to je zajištěno funkcí chapadel, která je založena na kombinaci elektro a permanentního magnetu a spolehlivě udržuje magnetický tok i při deaktivaci. K aktivaci a deaktivaci systému je zapotřebí pouze krátký elektrický impuls, což znamená, že síla uchopení není ovlivněna ani v případě výpadku proudu.

V dobách, kdy společnosti stále více hledí na svou energetickou bilanci, jsou magnetické chapadla také skutečným plusem z hlediska účinnosti: Jsou poháněny ekonomickou 24voltovou elektronikou, která se instaluje přímo na chapadlo a snadno se připojuje. Je to také elektronika, která uživateli hlásí stav magnetizace a pomocí LED displeje indikuje, zda je obrobek přítomen. V aplikačním centru robotů SCHUNK CoLab si mohou zájemci nechat svou aplikaci ověřit zkušenými inženýry.

Zdroj zprávy: SCHUNK
SCHUNK