Neziskový vzdělávací institut „42 Prague“ zahajuje druhé kolo přijímacího řízení pro zájemce o studium programování

Ve vzdělávacím institutu „42 Prague“, jehož spoluzakladatelem je automobilka ŠKODA AUTO, byla zahájena druhá část přijímacího řízení. Inovativní pojetí studia programování je spojeno s výběrem nejtalentovanějších studentů – proces začíná logickými hrami a pokračuje čtyřtýdenním vzdělávacím kurzem v oblasti programování. Během tohoto specializovaného tréninku uchazeči spolupracují na projektech, řeší různé úkoly a mají možnost seznámit se s didaktickým konceptem tohoto vzdělávacího institutu. V budoucnu zde absolvuje studium až 150 vysoce kvalifikovaných programátorů ročně.

„Velmi nás těší mimořádný zájem o „42 Prague“ a máme radost i ze zapojení mnoha zahraničních a vysoce motivovaných uchazečů. Výuka zaměřená na praktické využití či moderní didaktický přístup se zaměřením na peer learning a spolupráci je stejně jako technické zázemí na špičkové úrovni. Absolventi díky tomu mají ty nejlepší předpoklady pro úspěšný start kariéry v oboru IT. Ve společnosti ŠKODA AUTO nabízíme nováčkům i odborníkům v IT zajímavé perspektivy a těšíme se, že budeme spolu s IT talenty utvářet naši transformaci. Všem zájemcům přeji hodně zábavy a úspěchů na nadcházejících “Piscines“.“ Maren Gräf, členka představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast Lidé a kultura

Prague 42 3koda auto

„Vzdělávací institut „42 Prague“ je pro společnost ŠKODA AUTO ideálním partnerem: Využívá inovativní metody a vedle studia zaměřeného na konkrétní cíle také absolventy učí hledat nová řešení mimo zavedené postupy. Přesně s tímto způsobem myšlení, odvahou a kreativitou můžeme ve společnosti ŠKODA AUTO učinit výrazné pokroky v oblasti digitalizace a úspěšně nasměrujeme naši firmu do budoucnosti. Vzdělávací institut „42 Prague“ budeme podporovat i v dalších letech a již nyní se těšíme, že u nás brzy přivítáme první absolventy.“ Christian Schenk, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast Financí a IT

Čtyřtýdenní intenzivní vzdělávací kurz jako součást přijímacího řízení
První část přijímacího řízení utvořily rozřazovací logické hry, díky kterým se zjistily předpoklady uchazečů pro studium. Druhou částí zkoušek je takzvaná „Piscine“: Čtyřtýdenní intenzivní vzdělávací kurz, během něhož se zájemci seznámí nejen se základy programování, ale také s didaktickou koncepcí institutu. Kurzy se konají od 10. října do 4. listopadu a od 14. listopadu do 9. prosince. Studium v neziskovém vzdělávacím institutu „42 Prague“ je pro všechny účastníky zcela zdarma.

Téměř polovina účastníků nemá zkušenosti s programováním
Do říjnového intenzivního kurzu „Piscine“ postoupilo 150 zájemců. Většina z nich je ve věku 18 až 24 let a téměř polovina nemá žádné předchozí zkušenosti s programováním. Zájem o studium je velký, od začátku května se přihlásilo více než 1600 zájemců z 25 zemí. První kurz je plně obsazen a aktuálně probíhá výběrové řízení do druhého, listopadového termínu.

Třetí projekt vzdělávací sítě „École 42“ v koncernu Volkswagen
Neziskový vzdělávací institut „42 Prague“ byl otevřen letos v květnu. Po „42 Wolfsburg“ a „42 Berlin“ se jedná o třetí projekt patřící do vzdělávací sítě „École 42“ v koncernu Volkswagen. Didaktické pojetí vychází z celoživotního vzdělávání a posiluje sociální dovednosti. Studium trvá v průměru tři roky a zahrnuje i dvě stáže u partnerských společností, mezi které patří ŠKODA AUTO a spoluzakladatelé jako Trask, Green:Code, ČSOB či společnosti Deloitte, Digiteq a mnoho dalších.

ADK

Reklama

Zdroj zprávy: ŠKODA AUTO a.s.
Škoda