Nová dimenze výkonu akumulátorového nářadí: První BITURBO šroubováky Bosch pro profesionály

Bosch uvádí na trh BITURBO šroubováky GSR a GSB 18V-150 C Professional, nejvýkonnější 18voltové akumulátorové vrtací šroubováky, s příklepem a bez příklepu, na světě. Jejich bezuhlíkový vysoce výkonný motor je optimálně sladěn s elektronikou a akumulátorem tak, aby byl plně využit vysoký výkon doporučených akumulátorů ProCORE 18V s kapacitou 8,0 Ah. Tím se BITURBO šroubováky odlišují od všech předchozích modelů: Díky maximálnímu krouticímu momentu 150 Nm a až 2 200 otáčkám za minutu garantují oba šroubováky rychlý postup práce. U měkkého šroubování (měkký šroubováním se rozumí kontinuální šroubování kratších nebo delších šroubů, vrutů do dřeva) je jejich krouticí moment 84 Nm a je tedy o 15 procent vyšší než u nejlepšího konkurenčního modelu. Na jedno nabití přiloženého akumulátoru ProCORE 18V s kapacitou 8,0 Ah můžete do měkkého dřeva zašroubovat až 12 šroubů o rozměrech 12 x 400 mm – toho v současnosti nedosahuje žádný jiný akumulátorový šroubovák. Nářadí je proto vhodné zejména pro stavbu klasických dřevěných konstrukcí, střešních vazníků a fasád. Stručně: Pro všechny práce, kde jsou vyžadovány velké průměry šroubů a vrtáků. Kromě toho BITURBO šroubováky nabízejí řemeslníkům přidanou hodnotu díky novému uživatelskému rozhraní (ovládání) – přímo na šroubováku – a také individuální možnosti nastavení prostřednictvím funkcí Connectivity přes chytrý telefon. Důraz je kladen na světové prvenství: „Electronic Angle Detection (EAD)“, první elektronická detekce úhlu šroubováku 18 V na trhu.

BITURBO šroubováky GSR a GSB 18V-150 C Professional

Šroubování pod správným úhlem – takto to funguje
Elektronická detekce úhlu v budoucnu usnadní tesařům dodržování platných norem. Pro zajištění statiky střešního vazníku je nutné provést šroubové spoje kontralatí a izolace pod určitými úhly. A zde přichází ke slovu „Electronic Angle Detection (EAD)“ od společnosti Bosch: Běžné úhly 45 a 60 stupňů lze zvolit přímo na šroubováku prostřednictvím uživatelského rozhraní (ovládací panel). Jakýkoli jiný úhel lze individuálně nastavit pomocí aplikace v chytrém telefonu a přenést do šroubováku přes Bluetooth. Chcete-li aktivovat elektronickou detekci úhlu, přiložte šroubovák v požadovaném úhlu na střechu, dokud se příslušné pole displeje v uživatelském rozhraní nepřetržitě nerozsvítí. To znamená, že šroubovák je nastaven na tento úhel a je připraven k použití. Pokud je poté přiložen na šikmou plochu střechy za účelem šroubování, rozsvítí se LED dioda integrovaná na zadní straně šroubováku zeleně, jakmile je dosaženo nastaveného úhlu. Pokud je tento úhel překročen nebo podkročen o více než ±3 stupně, rozsvítí se žlutá LED a je možné provést příslušnou úpravu. Výsledkem jsou přesné šroubové spoje bez nutnosti používat dříve běžné šroubovací pomůcky z kartonu nebo plastu.

Biturbo

Vysoká ochrana uživatele díky funkci KickBack Control
Modely GSR a GSB 18V-150 C Professional se také vyznačují vysokou úrovní ochrany uživatele díky systému KickBack Control: V případě náhlé a nepředvídatelné rotace šroubováku kolem osy vrtání – například pokud se vrták zasekne v otvoru po suku – integrovaný senzor během zlomku sekundy vypne motor. Tím se zabrání neočekávaným zpětným rázům a může se snížit riziko zranění. Pokud funkce KickBack Control není pro určité aplikace, například vrtání s děrovkami, užitečná, mohou ji profesionálové zapínat a vypínat podle vlastního uvážení. Dodávaná přídavná rukojeť navíc zajišťuje, že řemeslníci mají své nářadí vždy pod kontrolou. Lze jí namontovat pomocí rychloupínacího systému a uzamknout v 36 polohách. To profesionálům umožňuje maximální flexibilitu.

Bosch Biturbo

 

BITURBO nářadí – nejvýkonnější akumulátorové nářadí od společnosti Bosch
Šroubováky jsou součástí celé řady výkonného nářadí BITURBO firmy Bosch. K dispozici jsou další vlajkové produkty pro zpracování dřeva, jako jsou ruční okružní pily, ponorné pily a pokosové pily, různá vrtací kladiva SDS max a SDS plus a úhlové brusky. Vysoký výkon nabízejí stroje BITURBO s akumulátory ProCORE 18V od 5,5Ah. S profesionálním 18voltovým systémem zajišťuje Bosch kompatibilitu s novým a stávajícím elektrickým nářadím a nabíječkami této třídy napětí.

Bosch Biturbo

Nové BITURBO šroubováky GSR a GSB 18V-150 C Professional jsou v prodeji od ledna 2022. Ceny jsou nezávazná cenová doporučení bez DPH.

Parametry nářadí GSR 18V-150 C Professional GSB 18V-150 C Professional
Motor Vysoce výkonný bezuhlíkový motor Vysoce výkonný bezuhlíkový motor
Napětí akumulátoru 18 V 18 V
Volnoběžné otáčky 0 – 550/0 – 2 200 min-1 0 – 550/0 – 2 200 min-1
Počet rázů 0 – 30 000 min-1
Točivý moment max./měkký 150/84 Nm 150/84 Nm
Rozsah sklíčidla 1,5 – 13 mm 1,5 – 13 mm
Max. průměr šroubů 13 mm 13 mm
Max. průměr vrtání (dřevo) 150 mm (děrovací pila) 150 mm (děrovací pila)
Max. průměr vrtání (ocel) 16 mm 16 mm
Max. průměr vrtání (zdivo) 20 mm
Délka hlavy 202 mm 207 mm
Hmotnost 2,1 kg 2,2 kg
Rozsah dodávky/doporučená maloobchodní cena bez DPH
  • Nářadí v kartonu bez akumulátoru a nabíječky: 6539,00 Kč
  • Nářadí v L-Boxxu bez akumulátoru a nabíječky: 6899,00 Kč
  • Nářadí v L-Boxxu včetně 2 x 8,0 Ah akumulátoru ProCORE 18V, rychlonabíječky GAL 1880 Professional a Connectivity modulu: 13469,00 Kč
  • Nářadí v kartonu bez akumulátoru a nabíječky: 6899,00 Kč
  • Nářadí v L-Boxxu bez akumulátoru a nabíječky: 7299,00 Kč
  • Nářadí v L-Boxxu včetně 2 x 8,0 Ah akumulátoru ProCORE 18V, rychlonabíječky GAL 1880 Professional a Connectivity modulu: 13839,00 Kč

Změny jsou vyhrazeny

Zdroj zprávy: BOSCH
Bosch