Nová generace platformy digitálních služeb společnosti ESAB®

ESAB logo

ESAB® poprvé představil novou architekturu a uživatelské rozhraní své platformy Digital Solutions na proslulém hannoverském veletrhu průmyslové technologie, který je přední globální platformou pro Průmysl 4.0.

„Přijetí této nejnovější technologie k řízení dat online společnosti ESAB na stánku Microsoftu bylo na HANNOVER MESSE fenomenální,” říká Mike Pantaleano, VP Data Driven Advantage, ESAB. ESAB předvedl nové prototypy využívající Microsoft Azure IoT a platformu pro průmyslové inovace ThingWorx® od PTC.

Pantaleano uvádí, že návštěvníci komentovali platformu výroky jako: „To není možné, že to máte. Chtěl jsem to udělat, ale vidím, že už je to hotové” a „To je vynikající”. Musel jsem se vrátit pro víc informací”.

Platforma ESAB Digital Solutions nabízí několik možností – ESAB WeldCloud, ESAB CutCloud a v budoucnu ještě další, které digitálně propojují systémy svařovacích procesů u svařování a mechanizovaného řezání. Na HANNOVER MESSE předvedl ESAB spolu s Microsoftem novou architekturu pro systémy ESAB umožňující architekturu v místě, hybridní architekturu a architekturu založenou na cloudu.

Zákazníkům z oblasti svařování a řezání poskytuje ESAB digitální metody dokumentace (nařízené u některých důležitých aplikací předpisy), lepší pohled na produktivitu a mnohem větší možnosti pro správu zařízení a majetku. Zákazníci mohou například odebírat diagnostické analytické zprávy o stavu svého svařovacího zdroje.

„S potěšením sledujeme investice společnosti ESAB do cloudové technologie Microsoftu ke zlepšení své digitální platformy,” řekl Caglayan Arkan, General Manager, Worldwide Manufacturing Microsoftu. „Spolehlivá cloudová platforma Azure v kombinaci s odbornými znalostmi společnosti ESAB v oblasti svařování pomáhá našim společným zákazníkům překonávat problémy a dosahovat obchodních výsledků rychlejším tempem.”

„Přesun naší platformy pro služby k Microsoft Azure a zahájení této spolupráce s Microsoftem nám umožňuje urychlovat náš technologický vývoj a dává nám přístup k bohatým zdrojům,” dodává Pantaleano. „Díky schopnosti Microsoftu nastolit dialog mezi architekty a bezpečnostními analytiky spolu s hlubokými vědeckými poznatky o datech je pro nás tento vztah velmi důležitý. Zkombinujete-li tyto schopnosti s osvědčenými poznatky společnosti ESAB v procesech svařování a řezání, zákazníkům to skutečně přináší možnost odrazit se a dosáhnout na hmatatelné výhody Internetu věcí a analýz.”

Vztahy Microsoftu a PTC jsou navázány s mateřskou společností podniku ESAB, tedy korporací Colfax. Colfax tyto partnery zvolil proto, aby poskytovali možnosti napříč celou jeho skupinou podniků a byli součástí jeho vlastní digitální transformace.

„Microsoft a PTC mají osvědčenou a flexibilní architekturu v celé řadě výrobních prostředí a aplikací (na místě, na cloudu, hybridní), což nám umožňuje přizpůsobit se různým požadavkům našich zákazníků a našim vlastním obchodním potřebám,” říká Ryan Cahalane, Vice President, Digital Growth, Colfax. „Pro naše řešení jsme vybrali světové partnery a budeme využívat jejich schopností i u následujících verzí dalších podnikových řešení společnosti Colfax, jako je digitální platforma skupiny Howden UpTime.”

ESAB je ve svařování a řezání uznávaným lídrem. Přídavné svařovací materiály, zařízení a příslušenství firmy ESAB dodávají řešení zákazníkům po celém světě – od svařovacích a řezacích procesů prověřených časem až k převratným technologiím pro mechanizované pálení a automatizaci.

Hannover messe ESAB

Platforma společnosti ESAB® Digital Solutions nové generace, která byla poprvé představena ve stánku Microsoftu na veletrhu HANNOVER MESSE, je opatřena Microsoft Azure IoT a používá platformu pro průmyslové inovace ThingWorx® od společnosti PTC.

Zdroj zprávy zde.