Nová generace silových svěráků s širokou škálou variant

tandem3

Vždy o krok vpředu: SCHUNK byl první společností, která na trh uvedla silové svěráky. Modulární systém TANDEM3 pokračuje v úspěšném příběhu: nová řada nahrazuje existující modulární systém TANDEM-plus a rozšiřuje portfolio o početné varianty. To znamená, že společnost SCHUNK je schopna pro upínání obrobku v jeho standardním rozsahu nabídnout víc řešení a služeb, než kterákoli jiná společnost a usnadnit použití v automatizovaném nakládání strojů

SCHUNK TANDEM3 Silový svěrák KSP3 je prvním produktem nového modulárního systému TANDEM3. Jím společnost SCHUNK otevírá nové oblasti použití na poli automatizovaného nakládání strojů.

Tři drážky na silovém svěráku TANDEM KSP3 upoutají vaši pozornost na první pohled. Ale primárně jsou to vnitřní hodnoty, které první výrobek modulárního systému TANDEM3 odlišují od jeho předchůdce Protože novým portfoliem silového svěráku nahrazuje SCHUNK existující modulární systém TANDEM-plus a doplňuje jej o varianty, které dodávají další technické vlastnosti. Jedna z nich umožňuje patentované sledování polohy základní čelisti prostřednictvím dynamického tlaku, jiná umožňuje ovládat vzduchový systém skrz čelist. Sledování polohy čelisti nebo přítomnosti obrobku bylo dříve možné jen pomocí dalšího úsilí. Díky standardní integraci otvírá SCHUNK nové pole aplikací v oblasti automatizovaného obrábění.

Nejvyšší upínací síla, početné varianty
A KSP3 má další inovaci: díky integrovaným pružinovým sestavám v pneumatickém svěráku má vyšší upínací sílu, než všechny předešlé modely. Je-li od silového svěráku odpojena dodávka vzduchu, je upínací síla udržována pomocí pružin. Silový svěrák lze univerzálně používat v aplikacích, kde se vyžaduje procesně spolehlivé upnutí prostřednictvím konstantních a vysokých upínacích sil – primárně v automatizovaném nakládání stroje. S pomocí konzolových desek jej lze rychle a snadno namontovat na stůl stroje nebo na systém rychlé výměny palet VERO-S, což pomáhá šetřit náklady na nastavování. Také je ideální pro 6osé obrábění ve dvou nastaveních. 2čelisťový svěrák je k dispozici v sedmi různých velikostech svěráku a se standardním zdvihem, dlouhým zdvihem nebo s pevnou čelistí. K dispozici je celkem 200 různých variant. Obrovská škála možností vybavení charakterizuje celý modulární systém TANDEM3. Společnost SCHUNK také vyvinula rozsáhlé příslušenství pro novou řadu. To zahrnuje univerzální upínací čelisti pro 3osé a 5osé obrábění, stejně jako standardizované konzolové desky pro snadné nastavení. Modulárním systémem rozšiřuje odborník na upínací techniku svůj již nyní široký standardní repertoár, aby zahrnoval dodatečná upínací zařízení pro každý obrobek. Ve spojení se svým dlouholetým know-how tak SCHUNK dokáže splnit všechny požadavky zákazníků. KSP3 pokládá základ pro modulární systém budoucnosti. Bude rozšířen o další výrobky jako jsou 3čelisťové svěráky a elektrické svěráky.

Zdroj zprávy: SCHUNK
SCHUNK