Nová generace switchů průmyslového ethernetu Siemens posiluje propojení výrobních a informačních technologií

scalance siemens

Rostoucí síťování strojů, řídicích systémů a IT systémů v průmyslových závodech vede ke stále složitějším sítím na úrovni výroby. Pro zajištění spolehlivé výměny dat jsou vyžadovány vysoce výkonné průmyslové ethernetové switche s velkým počtem portů a přenosových rychlostí. Za tímto účelem nyní Siemens rozšiřuje portfolio průmyslových ethernetových switchů, zejména řad Scalance XC-/XR-300, které jsou vylepšené o další funkce pro průmyslové sítě nové generace. Takzvané konfigurovatelné switche L2 úrovně z produktové rodiny Scalance X jsou nyní k dispozici jako kompaktní modely i jako 19 palcové varianty pro rackové rozvaděče. Nové switche tak nahrazují portfolio současné řady Scalance X-300 a nesou modelové označení Scalance XC-/XCM-300 v kompaktní verzi a Scalance XR-/XRM-300 v 19 palcové verzi. quuntin pa quaecum experum de prorum eaquam, vollent que non restem fugit quam sunt.

Siemens Scalance XC-/XCM-300 a Scalance XR-/XRM-300

Instalace progresivního hardwaru do stávajících budov díky aktualizaci softwaru
Switche nových řad Scalance XC-/XCM-300 a Scalance XR-/XRM-300 mají vysoký počet portů a nabízejí tak propojení velkého počtu koncových zařízení v rozsáhlých síťových infrastrukturách. Porty s vysokou přenosovou rychlostí (až 10 Gbit/s) umožňují i další OT aplikace pro data, hlas, video a Profinet.

Průmyslové podniky mohou rovněž využít možnost přechodu na novou generaci switchů. Změna je možná u modelů řady Scalance XC- nebo XR-300 uvedených na trh od roku 2022 a to již se stávajícím operačním systémem a u modelů Scalance XCM- nebo XRM-300 s novým operačním systémem uvedeným od roku 2022. U switchů Scalance je doporučeno pravidelně aktualizovat nové firmwarové verze, přičemž uživatelé nemusejí vyměňovat celá zařízení, aby splnili nejnovější požadavky bezpečnosti

Time-Sensitive Networking dělá průmyslové sítě flexibilnější a bezpečnější
Díky novým switchům průmyslového ethernetu řady Scalance X-300 jsou průmyslové sítě výrobních společností maximálně připraveny na budoucnost,“ uvedl Vladimír Ševčík, který odpovídá jako produktový manažer za portfolio Scalance v České republice. Kromě zavedených profinetových funkcí budou modely řady Scalance XCM-300 a Scalance XRM-300 do budoucna obsahovat další technologické inovace, jako je například Time-Sensitive Networking (TSN), edge funkcionality nebo možnosti bezeztrátové redundance komunikace a safety v reálném čase. „Spolupráce provozních (OT) a informačních (IT) technologií v průmyslových podnicích rychle postupuje na všech úrovních sítě. Switche pro průmyslový ethernet spolehlivě propojí OT a IT sítě a umožňují tak flexibilnější výrobu,“ dodal J. Geider. Zabezpečení sítě je také zajištěno integrovanými bezpečnostními funkcemi, jako jsou protokoly SSH a SSL, které chrání před neoprávněným přístupem k průmyslové síti a její konfigurací.

Nové řady switchů Scalance XC-/XR-300 představí společnost Siemens na veletrhu SPS, který se koná v Norimberku od 8. do 10. listopadu 2022

Zdroj zprávy: Siemens
siemens