Nová konstrukce nápravové skříně pro železniční nákladní dopravu

SKF vyvinula novou konstrukci nápravových skříní, aby pomohla zákazníkům snížit hmotnost a zlepšit výkon podvozků a zároveň snížit dopad na životní prostředí. Nová nápravová skříň Y25, určená pro vlaky o hmotnosti do 25 tun, splňuje průmyslové normy. Včetně ložiskového tělesa, předního krytu, těsnicích kroužků a upevňovacích prvků váží nová skříň 80 kg, což je výrazně lehčí než dřívější modely SKF Y25. Je to dáno především změnami konstrukce a materiálů. Díky nižší neodpružené hmotě pomáhá nová skříň snižovat opotřebení součástí, kolejí a infrastruktury. Snížování hmotnosti kolejových vozidel je jednou z klíčových priorit v železničním průmyslu pro splnění cílů udržitelnosti a efektivity.
skf

Nápravová skříň se vyrábí ve vlastním výrobním závodě SKF ve Francii.

„Naši zákazníci hledají udržitelnější řešení. Jakékoli snížení hmotnosti dílů ovlivní energetickou bilanci vlaku a podpoří schopnost přidat další náklad,“ říká Stefan Gladeck, ředitel pro železnice. “Nové konstrukční prvky nabídnou více příležitostí a flexibility pro návrhy dvojkolí v nákladní dopravě.”

Nová skříň Y25 je konstrukčně připravena pro různé typy ložisek, což umožňuje větší výběr při navrhování nebo výměně typu ložisek pro optimalizaci výkonu dvojkolí. To zahrnuje jednotky válečkových a kuželíkových ložisek.

Inovovaná konstrukce ložiskové skříně Y25 je plně zaměnitelná se stávajícími sestavami ložiskových skříní. Skříň bude představena na veletrhu InnoTrans 2022, který se koná v září v Německu.

Cílem společnosti SKF je stát se nezpochybnitelným lídrem v odvětví výroby ložisek. Toho chceme docílit nabízením řešení, která snižují tření a emise CO2 a zároveň zvyšují provozuschopnost a výkonnost strojů. Naše výrobky a služby v oblasti rotačních hřídelí zahrnují ložiska, těsnění, řízení mazání, umělou inteligenci a bezdrátovou bezdemontážní diagnostiku. Společnost SKF má zastoupení ve více než 130 zemích a disponuje přibližně 17 000 distribučními místy po celém světě. Celkové prodeje za rok 2021 dosáhly 81 732 milionů švédských korun a počet zaměstnanců činil 42 602. www.skf.com

® SKF je registrovaná obchodní značka SKF Group.

Zdroj zprávy: SKF
SKF