Nová procesorová jednotka Siemens SCALANCE LPE9000 zajišťuje dlouhodobě udržitelnou optimalizaci průmyslové komunikace

Společnost Siemens rozšiřuje své portfolio průmyslové komunikace a řešení pro digitalizaci v cloudových a edge aplikacích. Na trh představuje novou lokální procesorovou jednotku Scalance LPE9403 (z angl. (Local Processing Engine), která se vyznačuje zejména svou implementací v blízkosti vlastního procesu. Díky otevřenému operačnímu systému Linux, který je nainstalován přímo na LPE, nový Scalance dokáže současně zpracovat širokou škálu uživatelských aplikací. Je navržen tak, aby byl schopen snadno vyřešit specifické průmyslové požadavky, jako například dlouhodobě udržitelnou optimalizaci průmyslové sítě.

Siemens SCALANCE LPE9000

Nový Scalance LPE9403 lze použít k přenosu a zobrazení dat přímo z výrobního stroje nebo z výrobního zařízení. LPE umožňuje prediktivní údržbu prostřednictvím dodatečně nainstalovaných aplikací a detekuje anomálie, například pomocí softwaru „Claroty“. V oblasti edge computingu neboli v oblasti lokálního zpracování dat na straně stroje pomocí takzvaných „edge“ a cloudových aplikací, funguje jako edge zařízení v ekosystému, do kterého lze přidávat aplikace prostřednictvím app storu nebo centrální správy. Pokud jsou tyto aplikace specifikovány pro LPE centrálně, lze je distribuovat, instalovat a udržovat vždy v aktuální verzi.

Víc než jen běžné PC
Díky široké škále možných instalací lze na Scalance LPE9403 provozovat několik programů současně. To znamená, že lokální procesorová jednotka je srovnatelná se standardními průmyslovými osobními počítači (PC). LPE je ve stejném designovém provedení jako řídicí systém Simatic S7-1500 a disponuje tak ideálními rozměry pro umístění do rozvaděče nebo může být umístěn na DIN lištu. Oproti běžným PC nabízí široký rozsah pracovních teplot od -40 do +60 °C, redundantní napájení a možnost připojení pomocí optického kabelu na vzdálenost až 200 km. Scalance LPE9403 je v provedení bez ventilátoru, nemá interní baterii a nabízí dvě možnosti pro instalaci softwarových balíčků – „nativní“ a „kontejnerový“. Díky podpoře rozhraní Docker lze do zařízení Scalance LPE snadno nainstalovat libovolnou aplikaci kompatibilní s touto technologií. Docker technologie je bezplatný softwarový balíček, který umožní vytvoření oddělených aplikací pomocí kontejnerové virtualizace.

Zdroj zprávy: Siemens
siemens