Nová řada paletizačních robotů Yaskawa MOTOMAN PL

YASKAWA

Se sérií Motoman PL představuje Yaskawa novou generaci vysoce výkonných paletizačních robotů. Tyto univerzální stroje se používají k automatické paletizaci a depaletizaci – kromě klasického finálního balení také stále častěji v distribuční logistice. Velký pracovní rozsah, optimální využití prostoru a především vysoká výkonnost a krátké doby cyklů – to jsou základní charakteristiky paletizačních robotů řady Motoman PL, kterými se Yaskawa opět snaží převzít vedoucí postavení v oboru. Nová řada je zpočátku zaměřena na čtyři modely v rozsahu užitečného zatížení od 190 kg do 800 kg a pracovní rozsahy přesahující tři metry – pokrývají tak nejširší spektrum vysoce výkonných paletizačních úkolů. V létě roku 2021 bude řada doplněna dalšími modely.

Nově vyladěná kinematika a nejnovější generace technologie pohonu Sigma7 dále zlepšují stabilitu, užitečné zatížení a doby cyklů. Díky své kompaktní konstrukci a malým rozměrům zajišťují paletizační roboti Motoman optimální využití prostoru pro nastavení kompaktních paletizačních buněk. Balíčky mediálních kabelů pro chapadla lze připojit – chráněné a bez kolizí – skrz základnu robota a uvnitř ramene všemi osami a dutým zápěstím. Dutý hřídel má optimální rozměry 75 mm (PL190 / 320) a 100 mm (PL500 / 800).

yaskawa pl

Série PL začíná čtyřmi modely
Řada aktuálně dostupných modelů robotů řady PL začíná u Motoman PL190 . Ten automaticky paletizuje a depaletizuje krabice, kartony, pytle a přepravky na nápoje vysokou rychlostí přes 1700 cyklů za hodinu (v závislosti na paletizační úloze) s užitečným zatížením 190 kg. Díky výkonným hnacím motorům nevyžaduje nejmodernější konstrukce vyvažovačku protizávaží, je extrémně kompaktní a nabízí ještě větší stabilitu a dynamiku. Díky širokému pracovnímu rozsahu 3159 mm dosahuje PL190 realistické výšky stohování palet přes 2600 mm. Lze jej použít buď pro stohování více palet do impozantní výšky, nebo pro montáž na podlahu bez nutnosti dalších podstavců.

Se stejnou kinematikou a dosahem zvládne PL320 – těžká verze robota – maximální užitečné zatížení 320 kg. Tento model je tak ideální pro paletizaci těžkých pytlů nebo kontejnerů.

Dva nové těžké paletizéry PL500 a PL800 se nacházejí v oblasti vysokého užitečného zatížení až 800 kg. S přesvědčivými údaji o výkonu mohou zvednout celé vrstvy výrobků z dopravníkové linky nebo manipulovat s těžkými výrobky a kontejnery.

Ovládací, plánovací nástroje a programování
Všichni roboti řady Motoman PL spolupracují s kompaktním, vysoce výkonným řadičem YRC1000, který nabízí širokou škálu funkcí pro plánování cest a komunikaci. Řadič také synchronizuje pohyby funkčních chapadel nebo stop. Ideální kombinace je s volitelnou funkční bezpečnostní jednotkou (FSU) pro zabezpečení a minimalizaci kompaktních pracovních prostor.

Unikátní rozhraní MotoLogix umožňuje programátorům systému PLC programovat roboty ve svém obvyklém programovacím prostředí PLC podle IEC61131. Speciální programátor robotů již není nutný a integrace do řídicí jednotky PLC je výrazně zjednodušena.

Simulační software MotoSimVRC umožňuje snadné navrhování, plánování a simulaci paletování buněk. Se samozřejmým uživatelským rozhraním zjednodušuje volitelný paletizační software PalletSolver společnosti Yaskawa programování vzorů vyzvedávání a ukládání, stejně jako vzory vrstev, a nabízí řadu funkcí specifických pro danou aplikaci, jako je smíšená paletizace nebo více chapadel.

Zdroj zprávy: Yaskawa
yaskawa