SCHUNK: Nová řešení pro nové výzvy

schunk jgp-p

Automatizace bez rizika – to chtějí začátečníci i profesionálové v automatizaci. Na “automatica 2022”, předním veletrhu pro inteligentní automatizaci a robotiku, ukáže aplikační expert SCHUNK nové způsoby a chytré digitální služby, které mohou zákazníci využít k flexibilnímu a efektivnímu řízení svých úkolů a navrhování výrobních procesů.

Automatica

Automatizace a robotika se rychle rozvíjejí. Průmyslová a servisní robotika dosahuje vysokého tempa růstu, a to s rostoucí tendencí, protože nové oblasti použití, snadná implementace a provozuschopnost, stejně jako potřeba spolehlivých a individuálních procesů jsou hnací silou vývoje. S nadšením a inovativními řešeními míří rodinná firma SCHUNK z Lauffenu spolu se svými zákazníky a partnery vstříc budoucnosti. Společně se vize automatizované, autonomní výroby stále více stává realitou. Na veletrhu automatica v Mnichově od 21. do 24. června 2022 společnost SCHUNK představí příklady řešení pro široké spektrum automatizované výroby v širokém spektru aplikačních oblastí v osobním odborném dialogu: od biologických věd po e-mobilitu, od manipulace po roboty a asistované zpracování.

schunk MTB

Aplikační sady MTB umožňují vstup do částečné automatizace strojního nakládání a vykládání s coboty.

Chytře sbaleno
Četné potenciály efektivity jsou stále skryty, zejména v prostředí kovodělné výroby. S novými MTB aplikačními sadami nabízí SCHUNK pohodlný vstup do automatizovaného nakládání strojů pomocí cobotů. Přiložené univerzální chapadla a elektrické upínače jsou již předkonfigurovány pro použití při obrábění. Vhodné připojovací sady specifické pro roboty umožňují nekomplikované uvedení do provozu. To šetří čas při plánování a umožňuje až o 50 procent rychlejší nakládání a vykládání. Díky speciálním funkcím, jako je utěsněný ventilový box nebo integrovaná ofukovací tryska na nečistoty a třísky, jsou uživatelsky přívětivé aplikační sady ideální pro náročné použití v obráběcích strojích.

schunk fgr
Uživatelé mohou pomocí webového nástroje nakonfigurovat uchopovací prsty FGR podle požadavků zákazníka a individuálně je přizpůsobit obrobku.

Noví členové v rodině pneumatiky
Hodně se také stalo s klasikou v automatizaci, pneumatickými chapadly. Osvědčené všestranné stroje jsou díky své spolehlivosti a rozmanitosti stále nepostradatelné ve většině průmyslových odvětví. Vedoucí kompetence v oblasti uchopovacích systémů a automatizačních řešení nastavuje nové standardy pro flexibilní scénáře manipulace zítřka s dále vyvinutými technologiemi, jako je integrované monitorování procesů, zvýšená bezpečnost nebo možnosti přizpůsobení. V Mnichově společnost SCHUNK představuje nové přírůstky do své rodiny pneumatických chapadel, které bodují nepřekonatelnými funkcemi. Společnost SCHUNK také rozšiřuje své digitální služby a činí další krok k individualizaci pomocí volně konfigurovatelných produktů. Začal prstový konfigurátor FGR, představený na jaře 2022. Pomocí chytrého nástroje lze naplánovat a objednat přizpůsobené prsty chapadla pomocí několika kliknutí. Jako skutečné překvapení na veletrhu představí SCHUNK na automatu nový, konfigurovatelný, pneumatický uchopovač s dlouhým zdvihem.

SCHUNK EMH
Elektropermanentní magnetický chapadlo EMH přichází do automatu v nových variantách.

Udržitelný a snadno integrovatelný
V době, kdy energetická bilance hraje stále důležitější roli, jsou žádané technologické postupy, které umožňují energeticky účinnou výrobu. S novými magnetickými nebo lepicími chapadly přispívá SCHUNK k energeticky úsporné manipulaci. Stejně jako elektropermanentní magnetické chapadlo EMH, které SCHUNK na veletrhu automatica představuje v nových variantách: Kombinuje přednosti magnetické technologie s výhodami 24voltové technologie. Tato chapadla jsou již léta spolehlivými součástmi pro uchopování feromagnetických malých dílů. Dalším vrcholem veletrhu bude bezpochyby udržitelná uchopovací technologie ADHESO, se kterou SCHUNK dobývá nové oblasti použití. Přírodou inspirované chapadlo překonává technické limity manipulačního procesu a umožňuje šetrné uchopení beze zbytků bez vnější energie – například při výrobě baterií a palivových článků, v lékařském a farmaceutickém průmyslu nebo v elektrotechnickém průmyslu.

adheso
S udržitelnou technologií uchopení ADHESO je možné jemné uchopení bez zbytků bez vnější energie.

Pohled do budoucna
Výroba se stává stále více autonomní. Manipulační komponenty již nejsou jen jednoduché produkty, ale inteligentní řešení pro robotické úkoly. Jsou vybaveny kamerami a senzory a poskytují důležité procesní znalosti pro budoucí inteligentní a autonomní služby. Inteligentní uchopení, intuitivní ovládání, samoučící se zařízení nebo autonomní frézování jsou příklady těchto snah, které vedou k novým perspektivám v robotice a automatizaci. Řečník SCHUNK Dr. Martin May, ředitel inovačního centra, 23. června ve fóru automatica. Návštěvníci SCHUNK obdrží bezplatnou vstupenku na schunk.com/automatica

SCHUNK na automatica 2022: hala A5, stánek 502

Zdroj zprávy: SCHUNK
SCHUNK