Nová svodidla z LIBERTY Ostrava zvedají laťku

svodidla Liberty

LIBERTY Ostrava, přední výrobce ocelových silničních a mostních svodidel v České republice, úspěšně otestoval a uvedl na trh dva nové typy ocelových svodidel s celozávitovou tyčí z vysokopevnostní oceli pro úroveň zadržení H3. Byly vyvinuty s cílem ještě více zlepšit pasivní bezpečnost, jelikož se hustota provozu na silnicích a dálnicích stále zvyšuje.

liberty svodidla

Oba typy svodidel, které jsou navrženy tak, aby měly co nejvíce stejných dílů, byly podrobeny bariérové zkoušce, kterou prošly, což znamená, že musely vydržet náraz 16tunového kamionu. Svodidla byla také navržena s ohledem na co nejsnazší montáž a tak, aby bylo možné v budoucnu otestovat silniční svodidla s jiným profilem svodnice při zachování všech ostatních dílů.

svodidla Liberty

 

Jan Pudich, ředitel válcoven plochých výrobků a manažer společnosti LIBERTY Ostrava, řekl: „Jsme velmi hrdí na tato nová svodidla, která obsahují některé zásadní bezpečnostní a montážní prvky jak pro zákazníky v České republice, tak i v zahraničí. Tato svodidla jsme navrhli tak, aby velmi efektivně zvyšovala bezpečnost, ale také aby se dala snadno instalovat a vyměňovat – což je výhodné jak pro naše zákazníky, tak i pro uživatele komunikací.”

Svodidla rovněž prošla řadou náročných certifikačních zkoušek podle normy EN 1317, mají zpracované technické podmínky, montážní návody a další dokumentaci vyžadovanou legislativou.

liberty svodidla

Technické specifikace nových svodidel jsou následující:

  • JS3A-2/H3-1 – jednostranné svodidlo, úroveň zadržení H3, pracovní šířka W6 a normalizovaná dynamická výchylka 1,9m
  • OS3A-2/H3-1 – oboustranné svodidlo, úroveň zadržení H3, pracovní šířka W5 a normalizovaná dynamická výchylka 1,0 m (testováno na 16t nákladním automobilu).

LIBERTY Ostrava vyrábí celkem 33 samostatných záchytných systémů: jednostranná a oboustranná trasová svodidla; mostní a zábradelní svodidla; a svodidla se zvýšenou ochranou pro motorkáře. V posledních letech společnost navrhla řadu nových či inovovaných záchytných systémů, přičemž neustále inovuje i materiál, ze kterého jsou její svodidla vyrobeny, včetně použití mikrolegované oceli.

Zdroj zprávy: Liberty Ostrava
Liberty Ostrava