Nové destičky z tvrdokovu pro produktivní a efektivní soustružení oceli

sandvik coromant

Karbidové třídy Sandvik Coromant nabízejí výrazně prodlouženou životnost nástroje a spolehlivější výkon. Společnost Sandvik Coromant vylepšuje svoji řadu soustružnických vložek pro obrábění ocelí ISO-P. Specialista na nástroje uvedl na trh dvě nové třídy tvrdokovu, které jsou určeny pro vnější a vnitřní obrábění nízkolegovaných a nelegovaných ocelí. Nové vložky s názvem GC4415 a GC4425 poskytují zvýšenou houževnatost, tepelnou odolnost a předvídatelné opotřebení.

břitové destičky GC4415 a GC4425

GC4415 a GC4425 jsou ideální pro výrobce pracující v hromadné a dávkové výrobě, kteří zpracovávají nízkolegované (P 2,1 až 2,6) a nelegované (P 1,1 až 1,5) oceli.

Je prokázáno, že třída GC4425 překonává konkurenční břitové destičky ve většině aplikací pro soustružení oceli. Vyznačuje se zlepšenou odolností proti opotřebení a teplu a houževnatostí, což výrazně rozšiřuje rozsah použití. Jak GC4415, tak i GC4415 lze použít pro dokončovací hrubování, v aplikacích s plynulým řezáním a lehkým přerušením.

Mezitím je model GC4415 navržen tak, aby doplňoval model GC4425, když je vyžadován vyšší výkon a větší tepelná odolnost. Kromě toho bylo zjištěno, že nová následná úprava materiálů zvyšuje výkon při přerušovaných řezných operacích, vyhýbá se jakýmkoli náhlým zlomům a umožňuje oběma destičkám překonat výkon v širokém rozsahu použití.

„Obecně řečeno, každý výrobce chce dosáhnout následujících cílů: vyšší rychlost úběru kovu, více kusů na hranu, zkrácení doby cyklu, minimalizace odpadu a optimalizované využití zásob,“ řekl Johan Anderstedt, globální produktový manažer ve společnosti Sandvik Coromant.

„Pro výrobce s nastavením dávkové výroby to také znamená mít flexibilitu pro obrábění více ocelových materiálů stejné kvality. Naše nové třídy GC4415 a GC4425 vám mohou pomoci dosáhnout tohoto cíle – a to i u odolných a složitých materiálů ISO-P. “

Zvýšená odolnost proti opotřebení
Destičky GC4415 a GC4425 vykazují vyšší odolnost proti opotřebení než konkurenční destičky, což přispívá k prodloužení životnosti nástroje a předvídatelnému výkonu při každém použití. Tím se také minimalizuje plýtvání materiálem jak z obrobku, tak i z břitové destičky.

Vynikající odolnost proti opotřebení vložek je přičítána druhé generaci technologie Sandve Coromant Inveio ® , vrstvě povlaku z oxidu hlinitého. To, co dělá Inveio jedinečným, lze vidět na mikroskopické úrovni; jeho povrch je charakterizován jednosměrnou orientací krystalu.

Každý krystal je seřazen směrem k řezné hraně a vytváří silnou bariéru, která zlepšuje odolnost proti kráteru a opotřebení boků. Teplo je také odváděno rychleji z řezné zóny, což udržuje ostří ve tvaru po delší dobu. Výsledkem je odolnější nástroj.

Kvůli lepší udržitelnosti obsahuje karbidový substrát těchto nových jakostí vysoký podíl recyklovaného karbidového materiálu, více než 40%. Výroba druhů z recyklovaného materiálu šetří čerstvé suroviny a vyžaduje méně energie a méně emisí CO 2 při výrobě.

Nižší výrobní náklady
Zákazníci byli schopni implementovat vyšší řezné rychlosti (vc) a vynásobené rychlosti posuvu (fn) s novými břitovými destičkami z tvrdokovu.

V jednom případě podrobil obecný strojírenský výrobce 4140 předehřátý ocelový obrobek vícesměrnému vnějšímu hrubování pomocí břitové destičky GC4425. Ve srovnání s použitím vložky ISO konkurence pro stejný proces byl zákazník schopen dosáhnout 100% zvýšení produktivity se zkrácenou dobou cyklu o 50% a snížením nákladů o 30%.

Společnost Sandvik Coromant vyvinula také online průvodce nástroji CoroPlus ®, který zákazníkům pomůže optimalizovat jejich řezné rychlosti a rychlosti posuvu a identifikovat nejlepší břitové destičky nebo nástroje pro jejich požadavky .

„GC4425 a GC4415 prodlužují životnost nástrojů v těch nejnáročnějších řezných podmínkách,” dodal Anderstedt. „V kombinaci s úzkým partnerstvím Sandvik Coromant a příručkou Toolguide mohou naši zákazníci dosáhnout vyšší produktivity, nižších nákladů na součást a ziskovějšího Výroba.”

Navštivte webové stránky společnosti Sandvik Coromant a prohlédněte si jejich nabídku soustružnických vložek a jakostí pro ocel. Nebo se obraťte na svého nejbližšího odborníka nebo distributora a informujte se o modelech GC4415 a GC4425.

Sandvik Coromant
Společnost Sandvik Coromant, která je součástí globální skupiny průmyslového inženýrství Sandvik, stojí v čele výrobních nástrojů, obráběcích řešení a znalostí, které podporují průmyslové standardy a inovace vyžadované v kovozpracujícím průmyslu nyní i v příští průmyslové éře. Podpora vzdělávání, rozsáhlé investice do výzkumu a vývoje a silná partnerství se zákazníky zajišťují rozvoj technologií obrábění, které mění, vedou a řídí budoucnost výroby. Sandvik Coromant vlastní více než 3100 patentů po celém světě, zaměstnává přes 7900 zaměstnanců a je zastoupena ve 150 zemích.

Další informace najdete na www.sandvik.coromant.com

Zdroj zprávy: SANDVIK Coromant