Nové ovládání robotů OmniCore™ od ABB – pro vyšší rychlost, škálovatelnost a energetickou účinnost

omnicore

ABB přidává do své rodiny řídicích systémů robotů OmniCore TM dva nové modely, které společnostem umožňují vyrábět ještě rychleji a efektivněji. Nové řídicí jednotky E10 a V250XT jsou k dispozici pro různé roboty z portfolia ABB. Vyznačují se prvotřídním řízením pohybu a nabízejí potenciální úsporu energie až 20 procent. Díky digitální konektivitě a více než 1000 doplňkových funkcí mohou firmy flexibilně provádět úpravy a rychle tak reagovat na měnící se požadavky. Dva nové ovládací prvky také rozšiřují aplikační možnosti robotů ve velkém množství průmyslových odvětví – od montáže elektroniky a automobilového průmyslu až po logistiku a všeobecnou výrobu.

ABB OmniCore

„Stále více firem musí vyrábět rychleji a ve více variantách než kdy dříve a zároveň musí být schopné pružně reagovat na měnící se podmínky na trhu. To vyžaduje řešení, která stanoví nové standardy z hlediska rychlosti, přesnosti a flexibility,“ říká Antti Matinlauri, vedoucí produktového managementu ABB Robotics. “Jako noví členové rodiny ABB OmniCore nabízejí modely E10 a V250XT výrobním společnostem ještě více možností pro maximalizaci jejich produktivity a přizpůsobení se novým požadavkům s minimálními prostoji.”

ABB OmniCoreOba ovládací prvky nabízejí vysokou škálovatelnost díky integraci více než 1 000 hardwarových a softwarových funkcí pro programování, offline uvedení do provozu a simulaci, údržbu, zpracování obrazu a zabezpečení. Mají také integrované rozhraní pro cloudové služby ABB Ability™ Connected Services pro roboty, které díky prediktivní údržbě a pokročilé správě životního cyklu otevírají nové možnosti pro zvýšení výkonu.

ABB OmniCore

Nové řídicí jednotky robotů OmniCore od ABB – zde model E10 – se vyznačují pokročilým řízením pohybu a nabízejí potenciální úspory energie až 20 procent.

ABB OmniCore

Jak model E10, tak i zde zobrazený řídicí systém ABB OmniCore V250XT nabízejí vysokou škálovatelnost díky integraci více než 1 000 hardwarových a softwarových funkcí pro programování, offline zprovoznění a simulaci, údržbu, zpracování obrazu a zabezpečení.

Díky svému tenkému designu je řídicí jednotka ABB OmniCore E10 ideální pro kompaktní výrobní linky s omezeným prostorem, jako je montáž malých dílů a manipulace s materiálem v elektronickém průmyslu.
Regulátor OmniCore V250XT od ABB, určený pro roboty s kloubovým ramenem s nosností až 300 kilogramů, je všestranným a výkonným řešením, které je vhodné mimo jiné pro výrobu elektrických vozidel, výrobu automobilů, logistiku a obecné průmyslové aplikace.

Kromě toho ABB představí otevřený automatizační software IoT Gateway pro OmniCore. IoT Gateway umožňuje propojit výrobu prostřednictvím bezproblémového přenosu dat z výrobní oblasti – mezi stroji (M2M), od robotů ke strojům a senzorům, do systému MES / ERP nebo do cloudu.

Integrace technologie řízení pohybu ABB TrueMove a QuickMove do obou ovladačů zajišťuje špičkové časy cyklů a také vysokou rychlost, opakovatelnost polohy a přesnost dráhy. To znamená, že roboti ABB jsou schopni pracovat až o 25 procent rychleji než jejich předchůdci a rychleji než srovnatelné roboty ve své třídě.

Se svým tenkým designem – určeným pro instalaci do 19palcových krytů – je model E10 ideální pro kompaktní výrobní linky s omezeným prostorem, jako je montáž malých dílů a manipulace s materiálem v elektronickém průmyslu. OmniCore E10 je určen pro roboty SCARA a kloubové rameno od ABB s nosností až 11 kilogramů. Patří mezi ně průmyslové roboty IRB 920T a IRB 1300.

Ovladač OmniCore V250XT určený pro roboty s kloubovým ramenem s nosností až 300 kilogramů je všestranným a výkonným řešením, které je vhodné mimo jiné pro výrobu elektrických vozidel, výrobu automobilů, logistiku a obecné průmyslové aplikace.

Díky energeticky úsporné regenerační technologii a rekuperaci brzdné energie vyžadují regulátory OmniCore E10 a V250XT až o 20 procent méně energie než předchozí regulátory typu IRC5 od ABB. To pomáhá výrobním společnostem snížit jejich náklady na energii a zlepšit energetickou účinnost tím, že pomáhá snížit celkovou spotřebu energie.

Oba ovladače jsou přístupné pomocí ručního terminálu ABB FlexPendant. 8palcový vícedotykový displej podporuje standardní gesta, jako je stisknutí, přejetí a poklepání, a zjednodušuje programování robota. FlexPendant je možné připojit za provozu, jinými slovy: lze jej odpojit a znovu připojit bez přerušení výroby. FlexPendant lze použít pro několik robotů, aby se urychlilo uvedení do provozu a minimalizovaly náklady.

Se zavedením nejnovějších modelů OmniCore E10 a V250XT nyní celkem 14 robotů těží z lepšího výkonu a flexibility. Všechny ovladače OmniCore jsou založeny na špičkovém operačním systému RobotWare od ABB. Rodina ovladačů OmniCore se postupně rozšiřuje napříč portfoliem robotů ABB.

Zdroj zprávy: ABB
ABB logo male