Nové řešení pro intralogistiku: Robotický depaletizátor ABB zvyšuje efektivitu a snižuje složitost

ABB Depaletizér

S robotickým depaletizérem ABB představuje řešení pro komplexní depaletizační úkoly v oblastech strojírenství, intralogistiky, e-commerce atd.. S pomocí softwaru pro zpracování obrazu dokáže nové řešení rychle identifikovat velké množství typů kartonů. To dává společnostem příležitost efektivně zpracovávat širokou škálu produktů s malým technickým úsilím a krátkou dobou nastavení.

Depalletizer ABB

 

„Změny v chování spotřebitelů vedou k nárůstu nových prodejních kanálů, jako je omnichannel, direct-to-consumer (D2C) a e-commerce. To zase zvyšuje potřebu flexibilnější a efektivnější infrastruktury pro zpracování objednávek a dodání,“ říká Marc Segura, vedoucí globální divize robotiky ABB. „Díky schopnosti depaletizovat krabice v různých konfiguracích, od jednotlivých až po smíšené palety, pomáhá robotický depaletizér ABB splnit tento požadavek. Umožňuje rychlejší a přesnější manipulaci se zbožím a jeho zajištění pro následné distribuční procesy.“

Úlohy depaletizace jsou stále složitější, protože složení a konfigurace palet se stávají rozmanitějšími. Tyto dříve manuální úkoly třídění jsou navíc obvykle fyzicky náročné a vyznačují se vysokou fluktuací zaměstnanců. Robotický depaletizér přichází na pomoc a používá pokročilé algoritmy vidění a strojového učení ke zpracování palet až do výšky 2,8 metru rychle a efektivně – jediné řešení na dnešním trhu schopné pracovat v této výšce.

ABB Depalletizer
Software v novém řešení ABB využívá informace shromážděné kamerovým senzorem k přiřazení vhodného místa uchopení robotu pro každou krabici. Robot pak bednu, která může vážit až 30 kilogramů, vyzvedne a umístí ji buď na další paletu, nebo na výstupní dopravník. Rychlost a přesnost systému umožňuje špičkový výkon až 650 cyklů za hodinu, 24 hodin denně.

abb depaletizér

Navíc je robot díky senzoru pro zpracování obrazu schopen depaletizovat různě sestavené palety. To zahrnuje palety skládající se z jednoho typu kartonu v definovaných vrstvách, palety obsahující řadu různých typů kartonů a smíšené palety naložené kartony s velmi rozdílnou hmotností, tvarem a materiálem.

Nové řešení je k dispozici s řadou čtyř a šestiosých robotů ABB, které poskytují flexibilitu potřebnou pro jednoduché nebo složitější úkoly depaletizace. Pomocí simulačního a offline programovacího softwaru RobotStudio® mohou uživatelé kdykoli snadno upravit depaletizaci z hlediska rozměrů kartonů, hmotnosti a vzorů palet.

ABB Depaletizér

Modulární uspořádání s přístupem založeným na spolupráci lze také implementovat pomocí bezpečnostních technologií, jako jsou laserové skenery a světelné závory k ochraně zaměstnanců. Pro další zvýšení flexibility lze robotický depaletizér ABB kombinovat také s autonomními mobilními roboty a vytvořit tak vysoce účinný a flexibilní systém manipulace se zbožím pro sklady a expediční centra – s dobou nastavení pouhé tři týdny.

 

Zdroj zprávy: ABB
ABB logo male