Nové roboty FANUC SCARA

scara fanuc

Na základě rozsáhlého portfolia vysoce výkonných robotů SCARA nyní FANUC představuje své technologické výhody potravinářskému průmyslu uvedením dvou nových modelů. FANUC SR-3 i A/C a SR-6 i A/C, které nabízejí vysoce konkurenční poměr ceny a výkonu, poskytují uživatelům řadu speciálních funkcí, díky nimž jsou tyto rychlé a přesné roboty SCARA ideální pro použití v potravinářských provozech. a čisté prostory.

Nové SR-3 i A/C (užitečné zatížení 3 kg, dosah 400 mm) a SR-6 i A/C (užitečné zatížení 6 kg, dosah 650 mm) používají stejnou mechanickou strukturu jako osvědčená a velmi úspěšná řada SCARA společnosti FANUC. Existuje však také několik pozoruhodných rozdílů, jako je bílý epoxidový povlak pro extra odolnost v náročných prostředích a stupeň krytí IP54, který chrání před vniknutím kontaminace z prachu a vodní sprchy. Díky tomu jsou roboty vhodné pro použití v potravinářských závodech a čistých prostorách, které vyžadují postupy čištění. Za zmínku stojí, že speciální měch chrání vřeteno kritické pro provoz během čištění, čímž se odlišuje od konkurenčních robotů SCARA.

fanuc scara SR-6iA/C

Mezi další funkce, které propagují klimatizaci SR-3 i A/C a SR-6 i A/C jako ideální kandidáty pro zařízení na zpracování potravin a čisté prostory, patří standardní použití potravinářského maziva certifikovaného podle NSF-H1 spolu s antikorozními šrouby. , které jsou oba nezbytné při manipulaci s potravinami.

Ultra kompaktní stopa
Oba nové roboty FANUC SCARA , které pracují v 360° obálce, (díky jejich konstrukci na podstavci) nabízejí ve srovnání s podobnými konkurenčními modely ultra kompaktní prostor šetřící půdorys. V důsledku toho mohou potravinářské závody a systémoví integrátoři stavět menší buňky a přitom mít stále přístup k plnému dosahu robota. Důležité je, že malé rozměry a design robota minimalizují jakékoli potenciální rušení s periferními zařízeními a zjednodušují tak integraci.

Plně integrované služby v rameni robota SCARA, jako jsou solenoidové ventily a pneumatická vzduchová vedení, dále pomáhají snižovat rušivé obrysy a zasekávání a zároveň snižují náklady. Je pozoruhodné, že oba roboti nabízejí snadné odstranění chyb pomocí spínače pro uvolnění brzdy na rameni.

fanuc scara SR-3iA/C

Stejně jako všechny roboty FANUC SCARA jsou ekonomické vlastnosti nových energeticky účinných klimatizací SR-3 i A/C a SR-6 i A/C dále posíleny díky jejich ovládacím schopnostem. Robot poskytuje úplnou kompatibilitu s nejnovějším ovladačem FANUC R-30 i B Compact Plus. Navíc díky webovému uživatelskému rozhraní (software FANUC i RProgrammer) mohou uživatelé využívat rychlé, intuitivní, na platformě nezávislé nastavení, běhání, výuku a programování prostřednictvím tabletu nebo PC , aniž by museli používat iPendant Touch.

fanuc scara SR-3iA/C

Výkon další úrovně
Nové klimatizace SR-3 i A/C a SR-6 i A/C poskytují výkonnostní charakteristiky další úrovně společné se stávající řadou SCARA společnosti FANUC, včetně velmi vysokých rychlostí. V závislosti na aplikaci mohou roboti dokončit až 120 cyklů za minutu. Navzdory tomuto rychlému pohybu však neexistuje žádný kompromis v přesnosti: SR-3 i A/C a SR-6 i A/C poskytují opakovatelnost ±0,01 mm v lineárních osách a opakovatelnost rotace zápěstí 0,004°. Zápěstí navíc standardně nabízí pohyb ±720° (rychlost 3000°/s), s možností nepřetržitého otáčení.

Jakýkoli potravinářský závod nebo čistá místnost, která hledá řešení typu plug and play, může využít plně integrované technologie FANUC, jako je vizuální detekční systém i RVision a i RPickTool pro inteligentní sledování zboží na pohyblivém dopravníku.

Nejnovější roboty FANUC SR-3 i A/C a SR-6 i A/C SCARA se svým hodnocením ISO třídy 5 pro čisté prostory budou také atraktivní pro farmaceutické závody, potenciálně pro aplikace, jako je montáž injekčních stříkaček.

Celé portfolio robotů
Kromě nových robotů SR-3 i A/C a SR-6 i A/C SCARA nabízí FANUC širokou škálu dalších typů robotů vhodných pro aplikace v potravinářském průmyslu. Pokud například potravinářské závody potřebují manipulaci mimo standardní lineární osy nebo vyžadují vyšší užitečné zatížení nebo delší dosah, FANUC je schopen poskytnout průmyslové roboty vybavené potravinářským tukem, kolaborativní roboty, paletizační roboty, delta roboty a další. Výsledkem je, že zařízení na zpracování potravin mohou využít odborných znalostí společnosti FANUC pro aplikace, které zahrnují: automatizaci jemných procesů, jako je krájení masa, zdobení dortů nebo plnění táců; automatizace manipulace/sběru potravinářských produktů; a automatizace úloh balení a paletizace na konci linky.

O společnosti FANUC
Společnost FANUC Corporation je jedním z celosvětových lídrů v automatizaci továren pro CNC řídicí systémy, roboty a výrobní stroje (ROBODRILL, ROBOCUT & ROBOSHOT). Od roku 1956 je FANUC průkopníkem ve vývoji číslicově řízených strojů v automatizačním průmyslu. S 271 pobočkami společnosti FANUC po celém světě a více než 8 000 zaměstnanci nabízí společnost FANUC hustou síť v oblasti prodeje, technické podpory, výzkumu a vývoje, logistiky a služeb zákazníkům.

Zdroj zprávy: FANUC Europe Corporation SA