Nové třífázové svařovací zdroje Rebel™ od firmy ESAB

Firma ESAB představuje svařovací zdroje Rebel™ EMP 255ic a Rebel EMP 320ic, umožňující svařování ve více procesech: MIG/MAG, DC MMA a TIG. Obě jednotky váží 31,4 kg a používají třífázové napájecí napětí 400 V +-10 %. Rebel EMP 320ic má jmenovité zatížení 320 A / 30 V při 40% dovoleném zatížení a maximální zatížení 350 A / 34 V, díky čemuž umožňuje používat plné dráty i plněné drátové elektrody v náročných průmyslových aplikacích. Rebel EMP 255ic má jmenovité zatížení 255 A / 26,8 V při 40% dovoleném zatížení a maximální zatížení 300 A / 34 V, což je dostatečné pro svařování s dráty o průměru 1,0 až 1,2 mm.

ESAB REBEL

„Tito noví Rebelové mají využití ve všech odvětvích průmyslu. Jejich vysoké dovolené zatížení umožňuje uživatelům získat výhody vyšší produktivity svařování sprchovým MIG procesem obloukem se širokou škálou drátů pro nízkolegovanou nebo nerezavějící ocel i na hliník,” říká Martin Freibergs, Business Product Manager, Industrial/Light Industrial Product Systems, ESAB. „Tyto zdroje pomocí 4kladkového podavače drátu s rychlostí až 20,3 m/min v kombinaci s velkým krouticím momentem zvládají přesné a konzistentní podávání drátů všech průměrů.”

Rebel EMP 320ic

Vedle vynikající schopnosti svařovat metodou MIG/MAG ovládají tyto zdroje pro svařování ve více procesech včetně MMA s elektrodami o průměru až 5 mm. Dále umí svařovat metodou TIG s použitím funkce Lift TIG pro start.

Freibergs dodává: „Tradiční svařečky s podobným zatížením jsou obvykle stroje pro jeden proces, MIG. Když dojde na dlouhé svařovací cykly náročné na výkon, často na ně nestačí. Pro pracovníky v dílnách je Rebel EMP 320ic strojem se skutečně průmyslovým výkonem a dodavatelům montážních prací přináší potřebnou sílu, přenosnost a flexibilní schopnost pracovat ve více procesech.”

Zcela kompletní svařovací zdroje
Rebel EMP 255ic a Rebel EMP 320ic si zachovávají výhody ostatních svařeček Rebel EMP, včetně barevného LCD TFT displeje.

„Vícejazyčné uživatelské rozhraní nabízí graficky přehlednou a intuitivní volbu procesů a nastavování parametrů,” říká Freibergs. Součástí DNA Rebela je technologie sMIG („s m a r t  neboli chytrý MIG”) firmy ESAB, díky níž získáte snadno a rychle kvalitní výsledky při svařování technologií MIG. Funkce sMIG sleduje techniku operátora a neustále se jí přizpůsobuje k zajištění stabilního oblouku a vynikajících opakovatelných svarů.

„Ve skutečnosti uslyšíte, jak sMIG po pár vteřinách pěkně oblouk vyladí a zazní ten dokonalý zvuk charakteristický pro MIG – znamená to, že parametry svařování jsou správné,” uvádí Freibergs. „Tato technologie zkracuje prostoje při změně parametrů, pomáhá zaškolovat nové svařeče a může i zlepšovat konzistenci mezi jednotlivými svařovacími pracovišti.”

Design Rebela je kompaktní, minimalistický a lehký. Stroj je určen pro cívky o průměru 200 a 300 mm. Obě jednotky mají stejnou pevnou skříň o rozměrech 686 x 292 x 495. To umožňuje uživatelům přinést s sebou odolného Rebela na pracoviště, manévrovat s ním v dílně na personalizovaném dvoukolovém vozíku nebo ho nechat na pracovním stole – poskytuje nevídanou flexibilitu pro práci v dílně i v terénu.

ESAB je ve svařování technologickým lídrem. Přídavné svařovací materiály, zařízení a příslušenství firmy ESAB dodávají řešení zákazníkům po celém světě – od svařovacích a řezacích procesů prověřených časem až k převratným technologiím pro mechanizované pálení a automatizaci.

Rebel EMP 255ic a Rebel EMP 320ic
Svařovací zdroje Rebel EMP 255ic a Rebel EMP 320ic přinášejí uživatelům výhody vyšší produktivity svařování sprchovým přenosem s vysokým zatěžovatelem.

Podrobnosti tady.