Nové velké roboty od ABB umožňují rychlejší a flexibilnější manipulaci při výrobě

ABB přidalo do svého portfolia velkých robotů dvě nové produktové rodiny. Roboty ABB IRB 5710 a 5720 se vyznačují zvýšenou rychlostí, přesností a flexibilitou a také robustnějším designem s integrovanou kabeláží. V důsledku toho zajišťují vyšší produktivitu a také lepší výkon s delší dobou provozu. Oba typy robotů jsou určeny zejména pro komplexní výrobní aplikace – například pro výrobu elektrických vozidel, pro slévárny a kovárny i pro zpracování pryže, plastů a kovů.

Rodiny robotů IRB 5710 a IRB 5720 jsou k dispozici celkem v osmi variantách, nabízejí užitečné zatížení 70 až 180 kilogramů a dosah 2,3 až 3 metry. V souladu s tím je jejich rozsah použití obzvláště rozmanitý – od manipulace s materiálem a nakládání do strojů až po montáž. Kromě toho jsou vhodné pro speciální úkoly při výrobě elektrických vozidel, včetně příjmu a umístění bateriových modulů, vysoce přesné montážní činnosti a manipulaci s díly. Roboty demonstrují své výhody v aplikacích, jako je vstřikování, lití kovů, čištění a stříkání.

ABB IRB
Rychlejší, přesnější, flexibilnější: Robotické rodiny IRB 5710 a IRB 5720 jsou k dispozici celkem v osmi variantách, nabízejí užitečné zatížení 70 až 180 kilogramů a dosah 2,3 až 3 metry. Dvě nové velké rodiny robotů od ABB – zde IRB 5710 na obrázku – jsou určeny zejména pro komplexní výrobní aplikace – například pro výrobu elektrických vozidel, pro slévárny a kovárny, stejně jako pro zpracování pryže, plastů a kovů.

IRB 5710

S vynikajícími hodnotami, pokud jde o opakovatelnost polohy, opakovatelnost dráhy a přesnost dráhy, jsou IRB 5710 a IRB 5720 (zde vyobrazené) přesnější než srovnatelné roboty ve své třídě a mohou tak zajistit vysokou kvalitu výroby.

„S těmito novými roboty pokračujeme v expanzi na rychle rostoucí trh elektrických vozidel. Kromě toho plníme požadavky našich zákazníků, kteří stále více potřebují robustní řešení s nezbytnou rychlostí, přesností dráhy a flexibilitou, aby zvládli složité úkoly při montáži baterií,“ zdůrazňuje Jörg Reger, vedoucí globální obchodní linie Automotive ve společnosti ABB Robotics. „Přechod od spalovacích motorů k elektromobilům vede ke zvýšené poptávce po rychlých a adaptabilních výrobních linkách. Koncepce výroby elektrických vozidel jsou často velmi složité a součásti, jako jsou baterie a polovodičové moduly, mohou být velmi těžké nebo extrémně choulostivé. Tyto požadavky vyžadují řešení.”

Obě rodiny robotů jsou k dispozici s novým ovladačem OmniCore TM V250XT – nejnovějším členem rodiny ovladačů OmniCore od ABB. Díky technologii řízení pohybu TrueMove a QuickMove od ABB poskytuje ovladač V250XT robotům IRB 5710 a 5720 špičkovou rychlost ve své třídě, zvyšuje výrobní kapacitu a zkracuje dodací lhůty. Díky vynikající opakovatelnosti polohy (0,04-0,05 mm), opakovatelnosti dráhy (0,1-0,14 mm) a přesnosti dráhy (1-1,2 mm) jsou IRB 5710 a IRB 5720 přesnější než srovnatelné roboty ve své třídě a mohou tak zajistit vysokou produkci kvalitní.

ABB IRB 5720

Pro dodatečnou ochranu před poškozením a opotřebením kabelů umožňuje ABB LeanID Integrated DressPack vést kabely uvnitř nadloktí robota a podél zápěstí namísto vně. Přesně tak sledují pohyb robotické paže bez vibrací. Kabely jsou navíc chráněny před teplem a kolizemi. Tímto způsobem lze snížit prostoje a náklady na údržbu a prodloužit životnost robotů o několik let. Robot vybavený LeanID se také snadněji programuje a snáze simuluje díky předvídatelným pohybům kabelů v offline programovacím softwaru RobotStudio® od ABB.

Obě rodiny robotů mají více možností montáže, včetně montáže na podlahu, na stěnu, na strop a na podstavec, aby byla zajištěna maximální flexibilita při rozvržení výroby.

Další varianty pro aplikace, jako je svařování, řezání nebo nanášení materiálů, budou k dispozici od roku 2023. Další informace jsou k dispozici tady (IRB 5710) a zde (IRB 5720) .

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je přední technologická společnost, která řídí globální transformaci společnosti a průmyslu směrem k produktivnější a udržitelnější budoucnosti. Spojením svého portfolia v oblastech elektrifikace, robotiky, automatizace a technologie pohonů se softwarem definuje ABB hranice toho, co je technologicky proveditelné, a umožňuje tak nové špičkové výkony. ABB se ohlíží za úspěšnou historií dlouhou více než 130 let. Úspěch společnosti je založen na talentu jejích přibližně 105 000 zaměstnanců ve více než 100 zemích. www.abb.com

ABB Robotics & Discrete Automation je průkopníkem v oblasti robotiky, automatizace strojů a digitálních služeb a nabízí inovativní řešení pro různá průmyslová odvětví – od automobilového průmyslu přes elektroniku až po logistiku. Jako jeden z předních světových dodavatelů robotů a automatizace strojů jsme poskytli více než 500 000 robotických řešení. Pomáháme našim zákazníkům všech velikostí zvýšit jejich produktivitu a flexibilitu, zjednodušit procesy a zlepšit kvalitu produktů. Kromě toho vás podporujeme na cestě k propojené a spolupracující továrně budoucnosti. ABB Robotics & Factory Automation zaměstnává více než 11 000 lidí na více než 100 místech v 53 zemích. www.abb.de/robotics

Zdroj zprávy: ABB
ABB logo male