Novinky v modelové řadě představí ZETOR na veletrhu v Polsku

Zetor proxima

Traktory ZETOR PROXIMA patří k univerzálním a spolehlivým pomocníkům, které najdeme v mnoha malých i středních hospodářstvích, v lese i v komunálu. Hlavním důvodem jejich oblíbenosti je nízká spotřeba paliva, vysoká spolehlivost a jednoduchost konstrukce, což se promítá v celkových nízkých provozních nákladech. V letošním roce projde model PROXIMA několika inovacemi a funkčními vylepšeními.

Zetor proxima

Nejdůležitější novinka se nachází pod kapotou, kde nyní nalezneme nový čtyřválcový přeplňovaný motor Deutz o výkonu 97–125 koní, který splňuje emisní normu Stage V. Odborné i laické veřejnosti se nová PROXIMA poprvé představí od 18. do 20. března v Polsku na mezinárodním zemědělském veletrhu Agrotech ve městě Kielce. K prvním zákazníkům se pak inovovaný model vydá na konci letošního roku.

Zetor proxima

První PROXIMA byla uvedena na trh v roce 2004. Za tu dobu se jich vyrobilo a po světě jezdí již více než 36 000 kusů. Aktuálně tak patří k nejoblíbenějším modelům značky ZETOR. Ke svým letošním 18. narozeninám dostane několik funkčních vylepšení, které ji učiní pro zákazníky ještě atraktivnější. A o jaké inovace se tedy jedná?

Zetor proxima

„Tou nejzásadnější změnou je přechod na emisní stupeň Stage V se čtyřválcovým přeplňovaným vznětovým motorem TCD 3.6 o výkonu 97–125 koní od společnosti DEUTZ AG,“ přibližuje Marek Buchar, technický ředitel společnosti ZETOR TRACTORS a.s. „Plnění emisní normy Stage V zajišťuje spolu s recirkulací výfukových plynů, selektivní katalytickou redukcí (SCR) a oxidačním katalyzátorem (DOC) také filtr pevných částic (DPF). Motor je vybaven moderním vstřikovacím systémem Common-Rail. Na první pohled si také většina zákazníků jistě všimne nového výfuku a podstatně plynulejšího a tiššího chodu motoru.“

Zetor proxima

K dispozici budou i nadále tři modelové řady: PROXIMA CL, PROXIMA GP a nejvýkonnější PROXIMA HS. Traktor nabídne mimo jiné i vylepšené ovládací prvky na přístrojové desce, nádrž na močovinu o objemu 21 l nebo indikátor zanesení převodového oleje. Ten je lehce dostupný pod kabinou traktoru a umožňuje obsluze jednoduchou a rychlou kontrolu čistoty oleje.

Zetor proxima

„Před kabinou je také nově dostupný vývod stlačeného vzduchu, který přináší možnost komfortnějšího čištění chladičů. Dá se ale také využít například pro huštění pneumatik. Na přání může být PROXIMA vybavena externí uzamykatelnou skříňkou na nářadí, která má vylepšené upevnění a vyšší nosnost,“ pokračuje ve výčtu novinek Marek Buchar.

Zetor proxima

PROXIMA je vyhledávána pro její jednoduchost, spolehlivost a úspornost. Na těchto pilířích je postavena i nová modernizovaná řada, která zároveň vychází vstříc požadavkům a potřebám zákazníků značky ZETOR.

„Traktory modelové řady PROXIMA byly vždy spolehlivým a univerzálním pomocníkem. Věříme, že premiéra inovované PROXIMY bude úspěšná a těšíme se, až ji budeme moci veřejnosti představit také na veletrzích v Česku a na Slovensku. První zákazníci se pak na modernizovaný model mohou těšit na konci tohoto roku,“ uvedl na závěr Petr Konštacký, ředitel Úseku prodeje a marketingu společnosti ZETOR TRACTORS.

Zdroj zprávy: ZETOR TRACTORS a.s.
zetor