Nový cobot FANUC s nosností 35 kg nabízí rychlejší instalaci a větší flexibilitu

Robot Fanuc CR-35iB

Nejnovější verze nejsilnějšího kolaborativního robota (cobot) na světě – FANUC CR-35 iB – byla přepracována, aby se zkrátila doba instalace a zlepšila přenosnost, zatímco celková hmotnost jednotky je výrazně (62 %) lehčí.

Navzdory úspěchu předchozí generace CR-35 iA má společnost FANUC étos neustálého zlepšování, který lze použít v celém sortimentu společnosti. Výsledkem je, že nový CR-35 iB demonstruje řadu dalších zákaznických výhod. Například dříve existovala potřeba vyrovnávací desky/základny, která by vyrovnala jakékoli nerovnosti na povrchu podlahy, což je běžný problém v mnoha továrnách. Tato základna by vyžadovala ukotvení k podlaze pomocí seřizovacích šroubů pro vyrovnání, což je požadavek, který u CR-35 iB již není nutný , což usnadňuje a urychluje instalaci.

FANUC CR-35 iB

 

Udělejte lehkou práci s těžkým zvedáním
Kromě montáže na podlahu je nový, lehčí FANUC CR-35 iB vhodný také pro použití na pohyblivých kolejnicích a mobilních robotech díky působivému 62% snížení hmotnosti (z 990 na 370 kg). Toto snížení je z velké části způsobeno odstraněním podstavce (pro upevnění na zem) a měkkého krytu cobota (bez jakéhokoli kompromisu v bezpečnosti). CR-35 iB je nyní v případě potřeby mnohem snazší zvednout a přemístit po továrně.

Odstranění podstavce také přispívá k 19% snížení výšky z 2 288 na 1 855 mm, což je užitečná úspora 433 mm.

FANUC CR-35 iB

Všechny ISO10218 a ISO13849 Cat. 3 Coboty řady CR s certifikací Pld jsou vybaveny ultra bezpečnou ochranou proti zastavení kontaktu FANUC založenou na osvědčené technologii senzorů. Uživatelé mohou také využít osvědčenou technologii FANUC DCS (Dual Check Safety), bezpečnostní systém monitorující polohu a rychlost. U řady CR je možné k DCS připojit bezpečnostní zařízení třetích stran, čímž je v případě potřeby zajištěna další úroveň bezpečnosti.

Rozšířený rozsah pohybu
Dalším vylepšením nového FANUC CR-35 iB je jeho mírně větší rozsah pohybu, který přináší ještě větší flexibilitu a obratnost. Například rotace osy J2 je nyní 215 ° , oproti 165 ° , zatímco otočka zápěstí osy J5 je 280 ° , namísto dřívějších 220 ° .

Paul Richards, koordinátor prodeje Cobot Market Sales Cobot společnosti FANUC Europe, říká: „Dosah 1 831 mm CR-35 iB se může pohybovat rychlostí až 750 mm/s při opakovatelnosti ± 0,03 mm, takže je ideální pro aplikace, které zahrnují manipulaci s materiálem/ transfer, automobilové montážní linky, obsluha strojů a balení. Představení našeho CR-35 iB bude těžit v podstatě pro jakýkoli úkol zahrnující těžký náklad, který také vyžaduje úzkou spolupráci s lidskými pracovníky .

FANUC CR-35 iB

Rychlá a snadná údržba
Společnost FANUC si samozřejmě zachovala všechny výhody modelu předchozí generace. Například v případě náhodného poškození umožňuje možnost protáhnout hlavní kabelový svazek ramenem rychlé opravy, aby se minimalizovalo přerušení provozu. To je v kontrastu s většinou specializovaných cobotů, kteří mají kabely vedené středem nebo podél vnější strany. Konstrukce dutého ramene také pomáhá při hledání přidání zařízení nebo vybavení. Vezměme si například dávkovací pistoli, kde by bylo možné nasadit čerpadlo na osu J3 a vést přívodní kabel středem ramene, čímž by byl proces programování jednodušší, spolehlivější a bezpečnější pro použití.

Možnosti ovládání zůstávají stejné. Uživatelé mohou buď přestat s tradičním programováním pomocí možnosti FANUC Hand Guidance, která vede cobota cestami k naučení nového úkolu, nebo se mohou pustit do programování pomocí FANUC iHMI krok za krokem průvodce.

Stejně jako u všech robotů FANUC může být řada cobotů společnosti vybavena inteligentními funkcemi, včetně FANUCiRVision, FANUC Force Sensors a další. Koboti FANUC jsou také kompatibilní s konkurenčními doplňky, pokud je to preferováno.

Každý, kdo chce vidět nový CR-35 iB v akci, může navštívit FANUC (stánek 5M180) na výstavě Global Industrie 2022 ve Francii (Paris Nord Villepinte, 17.–20. května) nebo stánek společnosti (hala B6, stánek 231) na Automatica 2022 v Německu ( Messe München, 21.-24. června). FANUC bude mít na obou výstavách tým odborných inženýrů připravených odpovídat na otázky a diskutovat o konkrétních aplikacích.

O společnosti FANUC
Společnost FANUC Corporation je jedním z celosvětových lídrů v automatizaci továren pro CNC řídicí systémy, roboty a výrobní stroje (ROBODRILL, ROBOCUT & ROBOSHOT). Od roku 1956 je FANUC průkopníkem ve vývoji číslicově řízených strojů v automatizačním průmyslu. S 271 pobočkami společnosti FANUC po celém světě a více než 8 000 zaměstnanci nabízí společnost FANUC hustou síť v oblasti prodeje, technické podpory, výzkumu a vývoje, logistiky a služeb zákazníkům.

Zdroj zprávy: FANUC