Nový generální ředitel Třineckých železáren

Třinec solar

Třinecké železárny mění vrcholné vedení. Novým předsedou představenstva a generálním ředitelem se stal Roman Heide. Nahrazuje Jana Czudka, který po jedenáctiletém působení ve funkci odchází na vlastní žádost. Jan Czudek pracoval v huti s krátkou přestávkou 40 let, z nichž posledních třiadvacet strávil v představenstvu. Firmu zcela neopouští. Nadále bude působit v dozorčích radách některých dceřiných firem a v institucích spojených s činností největšího výrobce oceli v České republice, jako jsou Ocelářská unie, Hospodářská komora a Svaz průmyslu a dopravy ČR.

třinecké železárny

Roman Heide nastupuje v době počínající transformace hutnictví, na niž se hodlá intenzivně zaměřit.

„Stojíme na prahu velkých změn, čekají nás nemalé investice a další modernizace provozu. Máme před sebou složité období, kdy byl v Evropě zaveden pojem ‚zelená ocel‘, a bude jen na nás, jak se s novými ekologickými požadavky dokážeme vypořádat. Očekávám, že vstupuji do profesionálního prostředí, kde budu platným členem, a využiji veškeré praktické zkušenosti, které jsem doposud nabyl,“ shrnul Roman Heide.

Třinecké železárny

Jan Czudek popřál novému generálnímu řediteli v jeho náročné roli mnoho sil.

„Bude to nelehký úkol, ale věřím, že ve spolupráci s ostatními kolegy jeho realizace dospěje do zdárného konce, potažmo začátku nové éry v hutním průmyslu. Stejně tak, jak se třinecké fabrice podařilo právě díky našim lidem zvládnout řadu náročných výzev i v minulosti,“ dodal a předal svému nástupci symbolický klíč k fabrice.

Heide Czudek

Symbolické předání klíčů od Třineckých železáren

Nový předseda představenstva a generální ředitel Roman Heide absolvoval magisterské i postgraduální studium oboru materiálové inženýrství na Fakultě metalurgie a materiálového inženýrství VŠB–TUO. Sedmačtyřicetiletý Roman Heide působil v manažerských pozicích ve společnostech Pilsen STEEL, Vítkovice Heavy Machinery, Scheffield Forgemaster. Přichází z pozice předsedy představenstva a generálního ředitele společnosti ŠMT a.s. Je ženatý a má tři děti. Ve volném čase se věnuje turistice, lyžování, jízdě na kole, četbě a rodině.

Zdroj zprávy: Třinecké železárny, a.s.
Třinecké železárny