Nový kolaborativní průmyslový robot SWIFTI™ od ABB – bezkonkurenční v rychlosti, přesnosti a bezpečnosti

Se SWIFTI™ CRB 1300 uvedla ABB na trh cobot, který překlenuje propast mezi průmyslovými a kolaborativními roboty. Díky špičkové rychlosti a přesnosti ve své třídě a užitečnému zatížení až jedenáct kilogramů lze SWIFTI CRB 1300 použít v široké řadě výrobních a manipulačních aplikací – od obsluhy strojů a paletizace až po operace vychystávání a umísťování a šroubování.

SWIFTI CRB 1300 ABB

SWIFTI CRB 1300 od ABB jako průmyslový cobot překlenuje propast mezi kolaborativními a průmyslovými roboty.

„Naši zákazníci spoléhají na automatizaci podporovanou roboty, aby jejich procesy byly flexibilnější, efektivnější a odolnější. Také působí proti nedostatku pracovních sil, protože dávají svým zaměstnancům příležitost dělat práci s vyšší přidanou hodnotou,“ zdůrazňuje Andrea Cassoni, vedoucí globální obchodní linie General Industry v ABB Robotics. „Nejmladší člen naší rodiny SWIFTI je vysoce přesný cobot s vysokým užitečným zatížením – a až šestkrát rychlejší než ostatní roboti ve své třídě. To znamená, že jej mohou používat jak malé a střední podniky, tak velcí výrobci, kteří hledají kolaborativní automatizační řešení k dosažení nové úrovně flexibility a produktivity.“

SWIFTI CRB 1300 se vyznačuje vysoce kvalitním provedením. Navíc má cobot výkonové funkce, které mohou zvýšit efektivitu výroby až o 44 procent. V typické paletizační aplikaci dokáže SWIFTI zpracovat až 13 kartonů za minutu díky své vysoké rychlosti a výkonu. Srovnatelní coboti ve své třídě zvládají devět boxů.

SWIFTI CRB 1300 ABB

Díky vysoké rychlosti a užitečnému zatížení – až jedenáct kilogramů – lze zvýšit efektivitu výroby až o 44 procent.

SWIFTI CRB 1300, poháněný řídicím systémem OmniCore™ C30 nebo C90XT od ABB, je až pětkrát přesnější než jakýkoli jiný cobot ve své třídě – ideální pro úkoly, které vyžadují konzistentní přesnost a opakovatelnost. V kombinaci s maximální rychlostí 6,2 m/s, užitečným zatížením 7 až 11 kilogramů a dosahem 0,9 až 1,4 metru může SWIFTI CRB 1300 plnit řadu úkolů s vyšší užitečnou zátěží, včetně šroubování, montáže, pick-and-place a paletizovat. S konstrukcí proti vnikání prachu a vlhkosti (až do třídy ochrany IP67) lze cobota použít i v náročných prostředích a je tedy ideální i pro obsluhu strojů.

SWIFTI CRB 1300 ABB

SWIFTI CRB 1300 od ABB je šestkrát rychlejší a pětkrát přesnější než ostatní coboti ve své třídě.

U SWIFTI CRB 1300 je bezpečnost obsluhy prvořadá. Bezpečnostní laserový skener je integrován do bezpečnostní architektury robota SafeMove. To umožňuje bezpečnou spolupráci. Zároveň lze výrazně ušetřit podlahovou plochu a náklady spojené s instalací bezpečnostních plotů či jiných fyzických zábran.

SWIFTI CRB 1300 ABB

Laserový skener integrovaný do architektury SafeMove společnosti ABB poskytuje dodatečnou bezpečnost. Jakmile laserový skener detekuje člověka v pracovní oblasti SWIFTI CRB 1300, software SafeMove automaticky zpomalí robota nebo jej úplně zastaví.

Jakmile laserový skener detekuje člověka v pracovní oblasti SWIFTI, software SafeMove automaticky zpomalí robota nebo jej úplně zastaví. Pokud se člověk vzdálí, robot pokračuje ve své práci. Plné rychlosti je opět dosaženo pouze tehdy, když je pracovní plocha robota zcela volná. Jako další ochranné opatření je integrována kontrolka stavu interakce. Zobrazuje stav robota, když je člověk v pracovním prostoru. Integrace skeneru a softwaru je obzvláště snadná. Protože softwarové doplňky SafeMove umožňují operátorům rychle nastavit bezpečnou pracovní zónu a další bezpečnostní funkce na ručním terminálu FlexPendant.

SWIFTI CRB 1300 ABB

Softwarové doplňky SafeMove umožňují operátorům rychle nastavit bezpečnou pracovní zónu a další bezpečnostní funkce na přívěsku FlexPendant od ABB.

Programování SWIFTI CRB 1300 je stejně snadné. Uživatelé mohou robota naučit proces ručně (průběžné programování) nebo jej naprogramovat pomocí softwaru ABB Wizard Easy Programming. Wizard Easy Programming je založen na jednoduchých grafických blocích a zpřístupňuje programování i pro robotické laiky.

SWIFTI CRB 1300 je součástí rozsáhlého portfolia cobotů ABB pokrývajícího užitečné zatížení od 0,5 do 11 kilogramů. Patří mezi ně: YuMi® s jedním a dvěma rameny, GoFa™ CRB 15000 a kolaborativní průmyslový robot SWIFTI CRB 1100 pro užitečné zatížení až čtyři kilogramy.

Zdroj zprávy: ABB
ABB logo male