Nový robot KR 4 AGILUS od společnosti KUKA: Kompaktní výkonnost, kdekoli je potřeba

Od října bude firma KUKA dodávat nového robota KR 4 AGILUS, který je horkým kandidátem na první místo v žebříčku drobné robotiky. Kompaktní robot je optimálně projektován pro robotickou automatizaci ve výrobě elektroniky a pro manipulační úkoly v rámci jiných průmyslových odvětví.

kuka agilus

Téměř neomezené možnosti v drobné robotice pro elektronický průmysl
Ať už v malých automatizačních buňkách, ve výrobních prostředích s omezeným prostorem, v oblastech použití s vysokými požadavky – nový malý robot KR 4 AGILUS od společnosti KUKA je ideální volbou. Možnosti automatizačních výrobních procesů jsou díky novému modelu v třídě mezní zátěže do 4 kg téměř neomezené – v elektronickém průmyslu, ale také v řadě dalších průmyslových odvětví. Robot tak může být montován v jakékoli poloze: na podlahu, na stěnu nebo na strop, a to v libovolném úhlu.

kuka agilus

Více funkcí a možností pro robotickou automatizaci ve výrobě elektroniky
Robot je schopen rychlé a bezpečné manipulace s břemeny o hmotnosti do 4 kg. Díky většímu dosahu 600 mm disponuje ještě vyšším množstvím možností využití – ve srovnání s dřívějšími generacemi se pracovní prostor rozšiřuje o téměř 40 procent. Poskytuje při tom maximální přesnost na omezeném prostoru. Svoji sílu prokazuje robot KR 4 AGILUS v přesnosti opakování a dobách cyklu: S maximální odchylkou 0,02 mm v každém pracovním kroku a dobou cyklu do 0,4 s (v malém cyklu Adept) patří robot k naprosté špičce. Co do nároků na údržbu je spíše skromný: Maximální životnosti dosahuje minimální potřebou servisu.

V podobě nového malého robota ve třídě 4 kg dodáváme skutečného „dříče“, který je vhodný pro řadu automatizačních úkolů – a to jak v elektronickém průmyslu, tak i v řadě dalších odvětví. Markus Hollfelder-Asam, manažer portfolia ve firmě KUKA

Nový robot KR 4 AGILUS se hodí do téměř každého prostředí
Díky druhu krytí IP40 je robot KR 4 AGILUS optimálně vybaven a není divu, že se cítí dobře v teplotách v rozsahu od 0 do 55 stupňů. Jeho spolehlivost byla testována společností TÜV, evropská značka CE a mimo jiné i americká zkušební značka UL poukazují na spolehlivou kvalitu. Uživatelé robotu KR 4 AGILUS si nemusí dělat starost ani o citlivé díly ve výrobě: Robot je chráněn proti nekontrolovanému elektrostatickému náboji a výboji (ESD) a je tak optimálně vybavený pro citlivé úkoly.

agilus

Nejnovější technologie řídicích systémů od společnosti KUKA
„Pomocí robotu KR 4 AGILUS se nám podařilo vyplnit mezeru nejen v portfoliu společnosti KUKA“, říká Markus Hollfelder-Asam, manažer portfolia společnosti KUKA. „V podobě nového malého robota ve třídě do 4 kg dodáváme skutečného „dříče“, který je vhodný pro řadu automatizačních úkolů – a to jak v elektronickém průmyslu, tak i v řadě dalších odvětví.“ Rozmanitá nabídka rozhraní umožňuje propojení řady periferních zařízení s robotem KR 4 AGILUS. A to nejlepší: Malý robot je vybavený nejnovější technologií řídicích systémů od společnosti KUKA, KR C5 micro s nejnovějším systémovým softwarem KSS 8.7, jenž umožňuje efektivnější řízení a provádění úkolů.

Zdroj zprávy: KUKA