Nový senzor SCHUNK rozpozná tři stavy upnutí

SCHUNK VERO-S AFS3

Díky všestrannému modulárnímu systému SCHUNK VERO-S lze obrobky a upínací zařízení v krátké době plně automaticky fixovat, polohovat a upínat ve stroji. Nový dotazovací senzor VERO-S AFS3 IOL poskytuje spolehlivé informace o stavu upnutí modulů.

SCHUNK VERO-S AFS 3

Nový dotazovací senzor VERO-S AFS3 IOL nabízí větší transparentnost procesu. Spolehlivě hlásí polohu upnutí modulů.

S automatizovaným upínáním již není žádná nejistota: Nová nitrooční čočka VERO-S AFS3 přináší do procesu upínání větší transparentnost a zajišťuje jasnost. Snímač spolehlivě pomocí signálu IO-Link hlásí stav poloh upínacích saní a zda je modul „otevřený“, „uchycený upínacími šrouby“ nebo „uchycen bez upínacích šroubů“. LED světlo vizualizuje stav upnutí a nabízí další provozní bezpečnost. Komponentu lze kombinovat s upínacími moduly SCHUNK z řad NSE3 138, NSE3 99 a NSE3 100-75. Indukční snímač přiblížení také indikuje, zda je nad moduly paleta. Tato chytrá interakce elektronického dotazovacího systému nabízí uživatelům zabezpečení, které potřebují pro automatizované upínání obrobků. To zaručuje trvale vysokou spolehlivost procesu. Dotaz na pneumatické upínací saně není nutný.

Kromě pohodlné vizualizace stavu upnutí zákazníci těží z jednoduchého programování: Výukový proces IOL VERO-S AFS3 probíhá přes standardizované rozhraní IO-Link a je dokončen v krátké době. Prostřednictvím tohoto rozhraní lze také zaznamenávat velké množství procesních dat. IOL VERO-S AFS3 pracuje s energeticky úsporným jmenovitým napětím 24 voltů. Velmi snadno se montuje a připevňuje se mimo držák upínacího modulu.

Zdroj zprávy: SCHUNK
SCHUNK