Nový systém kuličkových kolejnic BSCL doplňuje portfolio jako vysoce kvalitní a cenově atraktivní řešení pro standardní úkoly

Rexroth BSCL

Díky vedení s kuličkovou lištou BSCL (Ball Rail System Compact Line) Bosch Rexroth rozšiřuje své portfolio o všestranné, vysoce kvalitní lineární vedení s optimálním poměrem ceny a výkonu. Nová produktová řada pro střední výkonové řady doplňuje vysoce přesnou řadu BSHP a je zvláště vhodná pro ekonomické použití při montážních a manipulačních úlohách, jakož i pro dřevoobráběcí systémy nebo posuvové osy obráběcích strojů.

Nová řada produktů BSCL pokrývá širokou škálu aplikací se šesti velikostmi od 15 do 45, šesti provedeními vozíků, třemi třídami předpětí a třemi třídami přesnosti N, H, P. Nosnost C100dyn je až 79 200 N a maximální rychlost 5 m/s.

Rexroth BSCL

S novými vedeními s kuličkovou lištou BSCL uzavírá Bosch Rexroth mezeru mezi vysoce přesnými kuličkovými lištami a jednoduchými řešeními vedení, jako jsou kuličková pouzdra nebo válečková vedení. To znamená, že stroje a systémy mohou být implementovány s obvyklou vysokou kvalitou Rexroth způsobem orientovaným na aplikaci s odpovídajícím výkonem, přesností a optimálním poměrem ceny a výkonu.

Digitální inženýrství, rychlé dodání a montáž
Stejně jako všechna lineární vedení od společnosti Bosch Rexroth lze vedení BSCL s kuličkovou lištou rychle a snadno vybrat, nakonfigurovat a objednat online pomocí moderních elektronických nástrojů. Celosvětová prodejní a servisní síť Rexroth zajišťuje krátké dodací lhůty a maximální dostupnost.

Profilové lišty v nové řadě jsou k dispozici v délkách až čtyři metry v jednom kuse a lze je zkrátit na požadovaný rozměr pomocí jednoduchých nástrojů. Po oříznutí na délku je nutné pouze odjehlovat oddělovací body, není nutné složité srážení hran. Precizně vyrobené kolejnice a vodicí vozíky stejné velikosti lze navíc libovolně vzájemně kombinovat. To zjednodušuje logistiku a snižuje náklady na služby.

Rexroth BSCL

Dlouhá životnost snižuje náklady na údržbu
Koncepce těsnění vodicích vozíků zabraňuje vnikání třísek a jiných nečistot a přispívá tak k dlouhé životnosti. Vodicí vozíky se dodávají na začátku namazané a lze je domazat ze všech stran. Osm mazacích míst zvyšuje míru volnosti konstrukce. Jako příslušenství lze objednat těsnění nástavců, škrabky na plechy a mazací jednotky nástavců.

Zdroj zprávy: Bosch Rexroth AG
rexroth bosch