Ocelářský veletrh a kongres STAINLESS poprvé v Brně

Ve dnech 8. a 9. dubna se na brněnském výstavišti uskuteční Mezinárodní veletrh a kongres korozivzdorných ocelí STAINLESS 2009. Jde o brněnskou premiéru, ale zároveň již pátý ročník výstavní akce, která se od roku 2001 konala v Ostravě. Více informací naleznete v článku.

Společnost Veletrhy Brno je od letošního roku novým pořadatelem a vlastníkem projektu Stainless. Brno tak získalo další špičkovou vysoce odbornou výstavní akci, která je jedinečnou prezentací průmyslu ušlechtilých a korozivzdorných ocelí v České republice. Na brněnském výstavišti získá komfortní zázemí a profesionální servis, což dává předpoklady k jejímu dalšímu růstu.

Velký nárůst vystavovatelů
Očekávání spojená s přesunem do Brna se naplnila, ve srovnání s rokem 2007 došlo k výraznému růstu v počtu vystavovatelů i rozsahu výstavní plochy. Ze 145 přihlášených vystavovatelů z 21 zemí se čtyřicet firem zúčastní veletrhu Stainless vůbec poprvé, mezi nimi je většina zahraničních. Expozice plně obsadí pavilon B.

Veletrh STAINLESS je vysoce mezinárodní. Ze zahraničí letos přijede vystavovat celá stovka firem, tj. 80 % všech účastníků. Největší zájem projevily firmy z Německa, Itálie, Polska a Indie. Mezi přihlášenými společnostmi je řada zvučných jmen. Z České republiky budou zastoupeny firmy jako Italinox, Outokumpu nebo Arcelor Mittal, z Polska přijede vystavovat Nova Trading, z Německa mimo jiné Schmolz + Bickenbach, ThyssenKrupp Nirosta, Hernandez Edelstahl, Dylan Deutschland či Flaboform, z Itálie Marcegaglia Buildtech, z Belgie Sloha Steel a z Nizozemí Froch Europe..

Mezinárodní kongres se špičkovou účastí
Velmi atraktivní pro odborníky je také rozsáhlý kongresový program. Uskuteční se
v Kongresové hale hotelu Holiday Inn na brněnském výstavišti, a to ve dnech 8. 4. a 9. 4. vždy od 15.00 hodin.

Mezi přednášejícími opět nebude chybět Dr. Jaroslav Raab, ředitel asociace Hutnictví železa, který představí aktuální situaci na trhu s nerez ocelí v České republice. Další příspěvky se zaměří také na výhledy globálního trhu a novinky v oblasti služeb pro střední Evropu. Z technologických témat se kongres bude zabývat například problematikou povrchových úprav korozivzdorných ocelí, novými možnostmi řezání vodním paprskem nebo výhodami přídavku niklu. Pro návštěvníky veletrhu je účast na kongresu bezplatná.

Vysokou prestiž veletrhu STAINLESS dokládají zasedání mezinárodních organizací, která se konají v jeho rámci. V Brně se sejdou odborníci z ISSF – International Stainless Steel Forum (http://www.worldstainless.org/) a Euroinox – The European Stainless Steel Development Association (http://www.euro-inox.org/).

Komplexní nabídka pro odborníky
Veletrh STAINLESS je určen především specialistům z ocelářského průmyslu a jejich obchodním partnerům. Exponátovou náplň tvoří zejména suroviny a materiály pro výrobu korozivzdorných ocelí, hutní polotovary a výrobky z nerez ocelí a výrobky sléváren, kováren a lisoven z tohoto materiálu. Nechybí ani výpočetní, zkušební a měřicí technika pro oblast korozivzdorných ocelí, oborový výzkum, služby a instituce.

Praktické informace pro návštěvníky
Celodenní vstupné na veletrh Stainless včetně účasti na kongresovém programu činí 100 Kč, avšak po on line registraci na www.bvv.cz/stainless, získá návštěvník vstupenku s padesátiprocentní slevou. Veletrh se koná v pavilonu B a pro všechny návštěvníky je vstup ve dnech 8. – 9. 4. 2009 od 9.00 do 18.00 hod.

Více informací naleznete na www.bvv.cz/stainless.