Ochranné ploty nejen pro robotizovaná pracoviště – rychlejší, štíhlejší a stabilnější

boschrexroth ploty ecosafe

Rozšířený program EcoSafe od společnosti Bosch Rexroth nastavuje nové standardy v modulární konstrukci ochranných plotů a ochranných ohrazení. Společnost Bosch Rexroth revidovala řadu modulárních komponent EcoSafe pro ochranné ploty a ochranné kryty, čímž optimalizovala hospodárnost, flexibilitu a bezpečnost zdrojů. Další rámové profily, rychle sestavitelné přímé panely a spojovací prvky snižují montážní úsilí, takže nové instalace, projekty přestavby a rozšíření lze realizovat rychleji. Bezplatný plánovací software MTpro zkracuje plánování četnými konstrukčními pomůckami, automaticky generovanými kusovníky a možností objednávky přímo v online obchodě Rexroth.

boschrexroth ploty ecosafe

S rozšířeným programem EcoSafe od Bosch Rexroth lze ochranná zařízení implementovat rychleji, flexibilněji a levněji. (Zdroj obrázku: Bosch Rexroth AG)

Variabilní výroba vyžaduje ve výrobním prostředí ochranná zařízení vyhovující standardům, která lze rychle, levně a flexibilně implementovat a přeměnit. Rozšířený program EcoSafe od Bosch Rexroth zohledňuje tyto komplexní požadavky a je kompatibilní jak s předchozím programem, tak s modulárním systémem hliníkových profilů Rexroth. Novým základním prvkem je štíhlý a stabilní hliníkový rámový profil o rozměrech 22,5 x 45 mm.

boschrexroth ploty ecosafe

EcoSafe od Bosch Rexroth (Zdroj obrázku: Bosch Rexroth AG)

Rychlá instalace pomocí předem smontovaných přímých panelů
S novým profilem rámu mohou montážní týmy rychle „vytvářet trasy“, zejména u lineárních ochranných plotů. Kromě závěsných polí zahrnuje portfolio EcoSafe také rychle sestavitelná „přímá pole“ pro jejich konstrukci. Ty jsou také k dispozici předem smontované ze skladu a lze je okamžitě nastavit. Dva sousední přímé panely jsou jednoduše spojeny dole pomocí nové univerzální patky a nahoře pomocí robustní upevňovací čepičky a zajištěny v souladu s normami pomocí několika šroubů.

Nová univerzální základna pojme buď dva profily ochranného rámu 22,5×45 nebo jeden standardní profil 45×45 a připevňuje se k podlaze v souladu s normami dvěma vruty do kamene bez vrtání. Tím se zkrátí čas potřebný přibližně o 60 procent. Pro nelineární uspořádání poskytuje patka typ funkce závěsu pro nastavení úhlu mezi ochrannými kryty.

boschrexroth ploty ecosafe

EcoSafe od Bosch Rexroth (Zdroj obrázku: Bosch Rexroth AG)

Špičková bezpečnost zařízení
Bosch Rexroth také optimalizoval stabilitu a bezpečnost zdrojů. Všechny ochranné mříže mají navařené dráty a jsou upevněny v profilu rámu pomocí ozubeného držáku. To znamená, že mřížky mohou absorbovat podstatně více energie než 115 joulů požadovaných normami. Díky ověřeným údajům o výkonu není potřeba samostatný test nosnosti. Závěsné konzoly, které jsou nyní ocelové, zvyšují stabilitu ochranných plotů se závěsnými poli.

boschrexroth ploty ecosafe

EcoSafe od Bosch Rexroth (Zdroj obrázku: Bosch Rexroth AG)

Černá ochranná mřížka a přizpůsobené rozměry
Pro výhled bez blikání uvnitř ochranného zařízení je volitelně k dispozici také vylepšená ochranná mřížka EcoSafe v černé barvě. Plynulá světlá výška 150 mm zajišťuje i na nerovném povrchu normou požadovanou maximální hodnotu 180 mm.

Se standardními prvky EcoSafe lze rychle a flexibilně postavit ochranné ploty různých velikostí. Standardní výška rámu dostupná ze skladu je 2 000 mm včetně světlé výšky a pokrývá tak většinu aplikací. Standardní šířky jsou k dispozici v rozměrech 500, 750, 1 000, 1 500 a 2 000 mm.

Jednotlivé rozměry ochranného pole nad rámec standardních rozměrů lze objednat pomocí konfigurovatelných čísel polí. U speciálních konfigurací může být výška rámu mezi 400 a 2 500 mm a šířka mezi 250 a 2 500 mm. Světlou výšku lze libovolně volit v rozsahu od 100 do 250 mm. Pokud jde o závěsné panely, vzdálenost od podlahy závisí na umístění spojovacích prvků.

rexroth mt pro software

MT Pro software (Zdroj obrázku: Bosch Rexroth AG)

Rychlé plánování a digitální inženýrství
Pomocí bezplatného inženýrského softwaru MTpro a MTpro Online Designer, které lze použít kdekoli, lze ochranné ploty a ochranná zařízení naplánovat, vypočítat a zdokumentovat v několika krocích. Automatické vytváření kusovníků, jednoduchá výměna nebo tisk dispozičních dat a přímý přenos do online obchodu Rexroth nebo partnerské firmy šetří čas při stavbě.

Zdroj zprávy: Bosch Rexroth AG
rexroth bosch