Od Baskicka po Čínu: celý svět vystavuje v Brně

Logo MSV

Na MSV každý rok míří firmy z nejméně tří desítek zemí a ani letos tomu nebude jinak. Z více než 1 600 vystavovatelů bude polovina zahraničních a lídři světového trhu do Brna přivezou to nejlepší ze své nabídky – od supervýkonných obráběcích strojů až po průmyslové roboty poslední generace.

MSV 2019

Nejvíce zahraničních vystavovatelů přijede opět z Německa, odkud jsou ohlášeny také dvě tradiční oficiální účasti zaštítěné spolkovými zeměmi. Větší z nich v počtu 15 firem chystá Bavorsko, druhý stánek „Mitteldeutschland“ s pěti firmami reprezentují země Sasko, Sasko-Anhaltsko a Durynsko. Oficiální expozice připravují také ostatní sousedé České republiky. Slovensko se vrací do pavilonu V, kde pod hlavičkou Slovenské agentury pro rozvoj investic a obchodu SARIO obsazuje 260 m2, tj. dvojnásobek loňské plochy. Na oficiálním stánku vystavuje 25 slovenských firem a desítky dalších se zúčastní samostatně podle oboru svého působení. V pavilonu najdete také národní stánek Polska a tradičně rozsáhlou expozici Rakouska s nabídkou 15 firem.

Novinkou ročníku je oficiální expozice Maďarska na 100 m2 v pavilonu V. V novodobé historii MSV jde o premiérovou účast Maďarka na této úrovni. Navíc se v pavilonu G2 chystá další společná expozice 10 maďarských firem z různých oborů. Rozlohu 100 m2 bude mít také stánek Baskické obchodní a investiční komory, kde se představí šest firem z různých oborů od automatizace až po logistiku. Baskicko je silný průmyslový region a na MSV vystavuje již poněkolikáté. Účast Itálie tradičně organizuje Italsko-česká smíšená obchodní a průmyslová komora, která přiveze sedm vystavovatelů. Stejně tradiční je účast Francie zaštítěná Francouzsko-českou obchodní komorou, letos v počtu 11 firem. Z východní Evropy je ohlášena expozice Běloruské obchodní a průmyslové komory na ploše 100 m2. Téměř stejnou plochu by měla obsadit oficiální účast Ruska a dalších 200 m2 je vyhrazeno pro ruské regiony – Petrohrad a Leningradskou, Udmurtskou a Karelskou oblast.

MSV 2019

Vedle evropských států v Brně budou zastoupeny také zámořské ekonomiky s globálním významem. Početnou účast opět chystá Indie, která už dvakrát byla partnerskou zemí MSV. Oficiální účast Číny organizuje společnost CMEC, která počítá se čtyřmi velkými stánky v pavilonech Z, G2, V a C. Představí se v nich hlavně firmy z provincií Guizhou a Zhejiang. Oficiální účast Taiwanu připravuje organizace na podporu rozvoje zahraničního obchodu TAITRA. V její expozici v pavilonu G2 se bude prezentovat 20 firem ze strojírenství i dalších průmyslových oborů.