Od ledna je nový ředitel PKÚ

Palivový kombinát Ústí

Palivový kombinát ÚstíPalivový kombinát Ústí, má od 1. ledna 2020 nového ředitele – Waltera Fiedlera. Dlouholetého odborníka na hornictví a související činnosti do funkce jmenoval vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček poté, co po dohodě skončil Petr Lenc.

Ústecký státní podnik PKÚ má na starosti zahlazování následků hornické činnosti. „Palivový kombinát Ústí do krajiny ovlivněné těžbou zejména hnědého uhlí vrací život, hledá pro ni a vytváří v ní podmínky pro další využití. Ať už se jedná například o zdroje a akumulaci energie, zemědělství a lesnictví, rekreaci, sport, naučné stezky aj. V době, kdy řešíme útlum uhlí, je role PKÚ naprosto zásadní, v čele tak musí být odborník na slovo vzatý, který se nebojí velkých projektů, jako je třeba soustava jezer, která by v Ústeckém kraji mohla místo dolů a lomů vzniknout,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a dodává: „Walter Fiedler má pro to potřebné znalosti i know-how, působil v manažerských pozicích v různých společnostech. V nové funkci mu přeji hodně úspěchů a energie.“

Jmenování nového ředitele respektuje fakt, že MPO je zakladatelem PKÚ. Reaguje přitom na aktuální nutnost mít v čele firmy odborníka na oblast, kterou má státní podnik na starosti.

„Věřím, že v nové pozici budu moci plně využít dlouholeté zkušenosti ze Severočeských dolů a dalších společností. Novou práci beru jako další krok v kariéře, příležitost a výzvu, jak se výrazně podílet na nové tváři regionu, kde jsem se narodil a žiji s celou rodinou. Chci se podílet na hospodárném využití všech možných zdrojů financování obnovy regionu ku prospěchu obyvatel nejen Ústeckého kraje,“ říká nový ředitel Palivového kombinátu Ústí Walter Fiedler a dodává: „Mám samozřejmě zkušenosti se sanacemi a rekultivací krajiny, zalesňováním, výstavbou potřebných objektů včetně přírodě blízkých vodních nádrží aj. V Ústeckém kraji nás čeká hodně práce s velkým dopadem na budoucí kvalitu života, těším se na ni.“

Ing. Walter Fiedler (53 let) vystudoval Vysokou školu báňskou – Technickou univerzitu Ostrava. Byl předsedou představenstva a ředitelem společností SD – KOMES, Skládky Tušimice či společnosti PRODECO. Řadou pozic si prošel v Severočeských dolech, mimo jiné jako revírník, revizní technik velkostrojů, později byl vedoucím odboru strategických projektů, naposledy členem představenstva a technickým ředitelem firmy. Walter Fiedler je ženatý a má tři dětí.

Zdroj zprávy: MPO ČR