Od letních festivalů, až po roadshow. CzechInvest podpoří téměř 150 akcí zaměřených na podporu podnikání u mladých lidí

podnikání podpora startup

Soutěže, workshopy, letní festivaly či inspirativní kempy. Agentura CzechInvest prostřednictvím projektu Podpora podnikavosti pořádá či spoluorganizuje desítky akcí během letošního roku zaměřených na podporu podnikání u mladých lidí po celém Česku. Tento krok je součástí širšího úsilí agentury posílit podnikatelského ducha mezi mladou generací a napomoci rozvoji inovativních startupů. Podpora podnikavosti je klíčovým pilířem strategie CzechInvestu, který si klade za cíl nejen zvýšit počet nově vznikajících podniků, ale také zlepšit jejich konkurenceschopnost na domácím i mezinárodním trhu. V rámci tohoto programu budou organizovány workshopy, semináře, hackathony, a další vzdělávací akce, které mladým lidem poskytnou potřebné znalosti a dovednosti pro úspěšný start jejich podnikání.

podpora podnikání

„Chceme mladým lidem na akcích po celém Česku představit nejen výhody podnikání, ale také nabídnout příležitosti a inspiraci, jak rozvíjet vlastní nápady. Proto se zaměřujeme na oblasti, jako jsou inovace, technologie a udržitelnost, které jsou jedním z předpokladů pro budoucí úspěch začínajícíh podnikatelů,“ říká Jan Michal, generální ředitel agentury CzechInvest. Současně dodává: „Podpora mladých podnikatelů je dobrou investicí, protože jim pomáhá postavit se na vlastní nohy a přináší inovace a nové pracovní příležitosti do regionů.”

Mezi téměř sto padesáti akcemi je například i nadcházející hudební festival Rock for People, který se koná ve dnech 12.–15. června 2024 v Hradci Králové. V rámci KB Future Fest Zóny se budou prezentovat tři startupy z projektu Technologická inkubace, které představí své projekty široké veřejnosti. „Chceme inspirovat mladé lidi k podnikání, aby se nebáli zkoušet nové věci a posouvat své hranice. Rock for People nám umožňuje být blíže lidem a představit jim technologicky inovativní koncepty, které je mohou inspirovat k cestě za svým business snem,“ říká Markéta Mentelová, ředitelka Creative Hub projektu Technologická inkubace.

podpora podnikání

„Rock for People už dlouho není ryze hudební festival. Stal se také showroomem pro technologie, design a inovace. Naší dlouhodobou a postupně naplňovanou strategií je zvyšování kreativních kompetencí a vytváření nových kapacit v tomto směru. Právě tyto atributy se v zóně Komerční banky a Mastercard s přispěním CzechInvest setkávají a nechávají příchozí nahlédnout do budoucnosti udržitelných festivalů. Je před námi ještě dlouhá cesta a nás těší, že máme partnery, kteří se na ni vydali společně s námi,“ říká Michal Thomes, ředitel Rock for People.

Zástupci CzechInvestu budou i na populárním festivalu Colours of Ostrava, který je zaměřen na hudbu, ale i na podporu mezioborovosti, inovací a podnikavosti. Na akci se účastní mezinárodního diskuzního fóra Meltingpot.

Projekt Podpora podnikavosti je zaměřen na studenty středních a vysokých škol, mladé profesionály i začínající podnikatele, kteří chtějí získat praktické zkušenosti a odborné rady od úspěšných podnikatelů a odborníků z různých oborů. CzechInvest také plánuje spolupráci s univerzitami, výzkumnými institucemi a soukromými firmami, aby zajistil co nejvyšší úroveň kvality a relevance poskytovaných akcí.

podpora podnikání

Projekt Podpora podnikavosti je součástí Národního plánu obnovy, komponenty 1.4. Digitální ekonomika a společnost, inovativní start-upy a nové technologie, financovaného z EU Nástroje pro oživení a odolnost.

Zdroj zprávy: CzechInvest
czechinvest