Odhalení padělků ložisek SKF v Pardubickém kraji

padělky ložisek SKF

V listopadu 2019 zasahovala SKF ve spolupráci s Celní správou České republiky a globální týmem SKF Brand Protection ve skladu neautorizovaného distributora v Pardubickém kraji.

Mezi zadrženými padělky byly jak standardní kuličková ložiska, tak padělaná vysoce přesná ložiska s keramickými valivými elementy, takzvaná hybridní ložiska. Po jejich odhalení byly padělky ložisek zabaveny Celní správou a odvezeny k následnému zničení. V případě, že by se padělaná ložiska dostala do oběhu, mohla by způsobit předčasné havarování stroje, či jeho trvalé a nenavratitelné poškození.

Padělky všech značek
Padělky ložisek renomovaných výrobců jsou dnes na trhu stejně obvyklé jako každé jiné padělané zboží. Jediné doporučení je pečlivý výběr dodavatele. Pokud výrobní firma vypisuje výběrové řízení, ve kterém zadá pouze dva parametry – značka a cena – aniž by řešila, kde distributor nabízená ložiska nakoupil, podstupuje zvýšené riziko, že nedostane to, za co zaplatí. Nejlepší cestou, jak se vyhnout padělkům zboží, je nakupovat od autorizovaných distributorů. Společnost SKF a další přední světoví výrobci ložisek dlouhodobě aktivně bojují proti přítomnosti padělků na průmyslových trzích prostřednictvím World Bearing Association. Padělané ložisko je od pravého na pohled k nerozeznání, dokáže ho poznat jen zkušený specialista. Pro předcházení nákupu padělků SKF doporučuje nakupovat pouze u autorizovaných distributorů. Jejich seznam lze nalézt na webu SKF www.skf.cz v sekci Distributoři.

Speciální aplikace pro mobilní telefony
V případě podezření, že uživatel zakoupil padělek, je možné produkt nechat ověřit pomocí aplikace SKF Authenticate, která je zdarma ke stáhnutí na AppStore či Google play. Pomocí aplikace pořídite fotografie podezřelého produktu SKF a aplikace fotografie odešle expertům z SKF Brand Protection, kteří do 24 hodin vyhodnotí, jestli se jedná o padělek či nikoliv.

Zdroj zprávy: SKF