Oficiální účast českých firem na veletrhu NEWCAST v Düsseldorfu

MPO logo

Mezinárodní veletrh NEWCAST tvoří společně s veletrhy GIFA, METEC a THERMPROCESS čtveřici silných mezinárodních metalurgických veletrhů, které pořádá Messe Düsseldorf jednou za 4 roky.

Tento rok se koná od 25. do 29. června, kdy vystavovatelé z celého světa zaplní téměř všechny haly düsseldorfského výstaviště. Z výčtu čtyř akcí je důležité zmínit, že veletrh GIFA patří k největším veletrhům ve slévárenské branži.

V Düsseldorfu se v letošním roce představí čtrnáct českých firem na celkové ploše 148 m2 v hale 14, pozice A06 a B06. To vše v rámci oficiální účasti pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu. Navrhovatelem je Svaz sléváren české republiky. „Cílem této účasti je představit Českou republiku jako významného partnera v oblasti slévárenství a souvisejícího průmysl,“ sdělil Josef Hlavinka, ředitel Svazu sléváren. „Neméně důležitou funkcí je také podpora exportu a hledání nových obchodních kontaktů.“

Zastoupeny budou firmy AS CASTING, BENEŠ A LÁT, HYDAC, KDYNIUM, KOVOLIT, KOVOSVIT MAS, RKL SLÉVÁRNA, SLÉVÁRNA TŘINEC, ZPA PEČKY, VÍTKOVICE HEAVY MACHINERY, TOS-MET, UNEX, VÚHŽ, ŽĎAS.

Slavnostní zahájení české oficiální expozice je plánováno na 25. 6. 2019 od 10 hodin za účasti zástupců Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky, CZECH TRADE a Svazu sléváren. Pro firmy a odborníky, kteří už neměli možnost se veletrhu účastnit přímo jako vystavovatelé, je pořádán zájezd na druhý den veletrhu 26. 6. 2019.

O komplexu veletrhů slévárenství a metalurgie
Mezinárodní veletrhy NEWCAST, GIFA, METEC a THERMPROCESS kompletně pokrývají témata z oblasti technologie slévání, odlévání, hutnictví a tepelného zpracování. Světové prvenství drží svým oborovým zaměřením i rozsahem. Ve 12 výstavních halách na ploše 86 950 m2 se představí celkem 2 200 vystavovatelů z celého světa. Hlavními tématy letošního ročníku budou například potenciál odlehčených konstrukcí v automobilovém průmyslu, aditivní výroba nebo průmysl 4.0.
www.tbwom.com